Idea Sieci Golem

 

 

 

Idea projektu Golem zrodziła się w trakcie analizy sposobu zorganizowania sieci komputerowej. Jedno z kluczowych założeń związane było z odpowiednim użyciem istniejącej infrastruktury niepracujących komputerów na całym świecie, co wiązało się ze stworzeniem możliwości zarządzania pracą wykonywaną obecnie przez serwery mainframe, farmy obliczeniowe i superkomputerów.

 

The Golem Network – sieć Golem – ma być nowym sposobem pracy komputerów na całym świecie, a tym samym platformą wirtualną łączącą wysiłki w wielu specjalizacjach, której zadaniem jest możliwość sprzedawania mocy obliczeniowej komputera. Użytkownicy The Golem Network mają zatem możliwość wykonywania transakcji kupna/sprzedaży niewykorzystanych zasobów komputerowych.
Token Sieciowy Golem  – używany jest jako kryptowaluta niezbędna do wszystkich transakcji na platformie.

 

Przeprowadzanie transakcji na platformie jest możliwe tylko za pomocą odpowiednich tokenów, stanowiących metodę rozliczania handlu niewykorzystanymi zasobami komputera. Sieć Golem obecnie jest światowym, otwartym, zdecentralizowanym superkomputerem, do którego może dołączyć każdy zainteresowany użytkownik. Platforma wymiany zasobów użytkowych oferuje swobodny dostęp dla każdego – a moc superkomputera uzależniona jest od oferowanej mocy obliczeniowej przez wszystkich użytkowników.

 

GNT jako podstawa transakcji na mocy obliczeniowej w sieci, umożliwia użytkownikom wyłącznie realizację transakcji w oparciu o inteligentne umowy na konkretnej platformie, co oznacza, że sama kryptowaluta nie posiada innego zastosowania jak transakcje na platformie – Token Sieciowy Golem działa na zasadzie crowfundingu i w takiej też idei powstał. Oznacza to, że projekty użytkowników platformy finansowane są przez społeczność, docelowo zainteresowaną danym projektem – w tym przypadku funkcjonowaniem sieci Golem. Jako kluczowy element samego projektu GNT ma za zadanie zapewnienie elastyczności i kontroli nad ewolucją sieci – wynagrodzenie użytkowników platformy odbywa się wyłącznie na zasadach przyznawania żetonów GNT.

 

Wysokość prowizji za transakcje ustalona została na poziomie 5%, co wynika z faktu, że żaden ekosystem nie może mieć transakcji wolnych od opłat, ponieważ wprowadziłoby to chaos, niemniej jednak Token nie znajdzie zastosowania jako metoda płatności w sieci.

 

Golem jest walutą obowiązującą wyłącznie przy przeprowadzaniu transakcji na platformie wymiany zasobów (moc obliczeniowa użytkowników) i jako kryptowaluta nie sprawdza się w żadnych innych transakcjach (jak w przypadku Bitcoina, który staje się walutą realną, używaną do realizowania płatności w sklepach). Tendencja do wymiany walut pieniężnych na zasoby cyfrowe prowadzi do ustabilizowania się i wzmocnienia kursów, możliwość zawierania coraz szerszych grup transakcji tak w świecie wirtualnym jak i realnym implikuje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na walutę cyfrową, o czym świadczy wzrost wartości wszystkich kryptowalut.

 

0,00928046 Funta – tyle kosztował 1 Golem 16 grudnia 2016 – jego pozycja w stosunku do najsilniejszej waluty świata była stosunkowo słaba, jednak nie trudno było przewidzieć, że zasoby mocy obliczeniowej komputerów użytkowników sieci Golem – jednej z najpotężniejszych platform cyfrowych zarządzających mocą obliczeniową użytkowników – będą rosły w siłę. W efekcie obecna wartość 1 GNT na dzień 20 kwietnia 2017 roku wynosiła  0.081355 funta. Kapitalizacja rynkowa na kwiecień 2017 roku wynosi 85 330 020 $ a liczba dostępnych monet to 820 000 000 jednostek. Dzienny obrót przekracza 3 000 000 $, a poziom zainteresowania zakupem zasobów użytkowników, które posłużyć mogą choćby do wydobywania innych kryptowalut rośnie z każdą sekundą.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

20.04.2017