Bojowa partia Hamasu – faktycznego organu rządzącego Strefą Gazy w Palestynie – zaapelowała do swoich zwolenników o przekazanie środków za pomocą Bitcoina

 

31.01.2019

 

Hamas – który obejmuje ramię służby społecznej “Dawah” i frakcję bojową “Brygady Izza ad-Din al-Qassama”, jest uważany za organizację terrorystyczną, w całości lub w części, przez kilka krajów i organizacji międzynarodowych – w tym Stany Zjednoczone i Unię Europejską.

Rosja, Turcja i Chiny należą do największych światowych potęg, które nie uznają tej grupy za podmiot terrorystyczny.

Abu Obeida, członek organizacji, wezwał w swoim przesłaniu “wszystkich miłośników oporu i zwolenników naszej słusznej sprawy, aby wesprzeć opór finansowo za pomocą waluty Bitcoin”, dodając, że dokładny mechanizm finansowania operacji będzie ogłoszony później.

Syjonistyczny wróg walczy z oporem, próbując zmniejszyć jego poparcie wszelkimi sposobami, ale miłośnicy oporu na całym świecie walczą z tymi syjonistycznymi próbami i starają się znaleźć wszelkie możliwe wsparcie dla ruchu oporu.

Hamas rządzi Strefą Gazy od 2007 r., po zwycięstwie w konflikcie zbrojnym przeciwko palestyńskiej nacjonalistycznej partii politycznej Fatah – walce o władzę, która nastąpiła po klęsce Fatah w wyborach parlamentarnych w 2006 r. Strefa Gazy w dalszym ciągu podlega blokadom powietrznym, morskim i naziemnym, które zostały narzucone przez Izrael i Egipt w następstwie zwycięstwa Hamasu, co poważnie ogranicza ruch ludzi i towarów.

Powrót Abu Obeidy do Bitcoina pojawia się w bezpośrednim kontekście decyzji izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu o tymczasowym zamrożeniu milionów dolarów płynących z Kataru – w tym 15 milionów dolarów miesięcznie na wypłatę pensji urzędników Hamasu – w odwecie za niedawny wybuch napięć na granicy między Izraelem a Palestyną.

Źródło obrazu: 123rf.com