Komitet rządowy złożony z saudyjskich regulatorów wydał oświadczenie, że handel kryptowalutami jest nielegalny w królestwie

 

13.08.2018

 

Zgodnie z oświadczeniem wydanym w niedzielę, komitet ostrzegł przed handlem kryptowalutami ze względu na negatywne konsekwencje i wysokie ryzyko dla handlowców, którzy są poza nadzorem rządu.

Następnie wyjaśnił:

“Komitet zapewnił, że waluta wirtualna, w tym na przykład, ale nie wyłącznie, Bitcoiny są nielegalne w królestwie i żadna ze stron ani osób nie ma licencji na takie praktyki”

Oświadczenie to nie wskazuje, jakie mogą być konsekwencje dla stron, które handlowały kryptowalutami.

Powołany do życia przez najwyższy dekret, Stały Komitet ds. Świadomości w Działaniu na Niedozwolonych Papierach Wartościowych Działalność na rynku walutowym została utworzona przez państwowy organu nadzoru Bliskiego Wschodu, w tym Urząd Rynku Kapitałowego (CMA) i Saudyjski Organ Walutowy Arabii Saudyjskiej ( SAMA).

Oprócz mandatu na nieautoryzowane papiery wartościowe, komisja ma również obowiązek powiadamiania odpowiednich agencji o wszelkich działaniach związanych z wirtualną walutą, aby ograniczyć ich narażenie na publiczne obawy.

Ostrzeżenie to pojawiło się w krytycznej uwadze saudyjskiego księcia Al-Waleeda bin Talala w grudniu 2017 r., W którym powiedział, że Bitcoin zamierza pewnego dnia implodować.

Handel Bitcoinem jest nielegalny w Arabii Saudyjskiej

Książę dodatkowo porównał największą na świecie kryptowalutę według wyceny rynkowej z Enron, amerykańską firmą energetyczną, która upadła na początku 2000 roku po ujawnieniu ogromnych oszustw księgowych.