Były handlowiec Deutsche Bank dołączył do japońskiej giełdy wymiany walut FXcoin Ltd

 

04.08.2018

 

Zgodnie z zapowiedzią, Yasuo Matsuda, instytucjonalny inwestor z Deutsche Bank, dołączy do FXcoin jako starszy strateg kryptowalutowy od września 2018 roku. Stanowisko stratega obejmuje dostarczanie analiz rynków i codziennych raportów z działalności rynku

FXcoin Ltd., założona we wrześniu 2017 r., obecnie oczekuje zgody organu nadzoru finansowego z japońskiej agencji Financial Services Agency (FSA) na prowadzenie działalności związanej z wirtualną walutą. Startup podobno złożył wniosek do organu nadzoru o wymianę kryptowalut, takich jak Bitcoin w ramach systemu licencyjnego, który został przyjęty w zeszłym roku.

Startup podobno przyciągnął wielu byłych pracowników instytucjonalnych, w tym ekspertów handlowych z HSBC, Nomura i Mitsubishi UFJ Financial.

Onishi stwierdził, że startup próbuje zrobić wszystko, co może, czekając na zatwierdzenie przez organy nadzoru, ujawniając, że FXcoin planuje zatrudniać kolejne pięć osób z instytucji finansowych, po nadchodzącej aprobacie.

Założony w 1870 roku w Berlinie Deutsche Bank uznawany jest za jedną z wiodących i najbardziej wpływowych instytucji finansowych na świecie. Na początku tego roku szef CIO Deutsche Bank, Markus Mueller, twierdził, że zarządzanie, które będzie legitymizowało inwestycje w kryptowalutę, może zająć od pięć do dziesięciu lat.