W lipcu odnotowano wysoką liczbę transakcji Bitcoin w Wenezueli. W sierpniu osiągnięto nowy rekord, ponieważ kolejni ludzie zdecydowali się wykorzystywać tę walutę cyfrową z powodu wysokiej inflacji.

 

 

Wenezuela jest krajem pustoszonym przez hiperinflację. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), ma ona pozostać w głębokiej recesji w roku 2016. W porównaniu z zakładaną stopą inflacji wynoszącą 5,7% w 2015 roku, w 2016 przewiduje się wzrost do 8%.

 
Polityczna niepewność oraz spadek ceny ropy są czynnikami, które pogłębiają nierówności makroekonomiczne oraz nacisk. MFW utrzymuje, że inflacja w Wenezueli wzrośnie nawet do 500% w 2016 roku.

 
Nie ma zatem czemu się dziwić, że ludzie odkrywają korzyści Bitcoin, chroniąc ich przed dalszymi skutkami inflacji.

 
Wysokie dane odnośnie transakcji

 
W pierwszym tygodniu sierpnia, transakcje Bitcoin w Wenezueli osiągnęły kwotę 141, 7 miliona boliwarów, co daje 141 miliny dolarów. Według raportu, ten rekord pobił wcześniejszy, czyli 117,116 miliona boliwarów, co równa się 117 milionom dolarów.

 
Waluta Wenezueli, boliwar, nie wydaje się wchodzić na dobrą drogę do odrobienia strat. Jest to oczywiście dobra wiadomość dla waluty cyfrowej – Bitcoin – i oznacza, że ci Wenezuelczycy, którzy nie mogą wymienić swojej waluty na inne, mogą inwestować pieniądze w Bitcoin.

 
Wzrost Bitcon w Wenezueli

 
Mimo że według ankiety przeprowadzonej przez Bloomberg. Wenezuela posiada najgorsza gospodarkę na świecie, wymiana Bitcoin zdaje się podawać obywatelom tego kraju pomocną dłoń. Na obecną chwilę, w Wenezueli znajdują się trzy giełdy Bitcoin: SurBitcoin- największa, oraz Yabit i Cryptobuyer – obydwie całkiem nowe.

 
Jak widać, z racji tego, że Bitcoin kontynuuje swój wzrost, pomaga on tym krajom, które tego potrzebują, kiedy ich rządy siedzą z założonymi rękoma i nie podejmują prób wyciągnięcia gospodarki z recesji.

 

11.08.16