Brytyjski historyk ekonomiczno-finansowy Niall Ferguson powiedział, że kryptowaluty nie będą kompletnym złudzeniem, jak kiedyś zakładał

 

07.03.2019

 

Historyk – autor książki o historii walut, “The Ascent of Money” – przedstawił swoje uwagi na prywatnym wydarzeniu podczas szczytu biznesowego Australian Financial Review (AFR) na początku tego tygodnia.

“Byłem bardzo w błędzie. Myliłem się, że nie ma przypadku użycia dla formy waluty opartej na technologii Blockchain”, oświadczył Ferguson. Warto zauważyć, że od zeszłego miesiąca zasiada w radzie doradczej firmy Ampleforth, zajmującej się wydaniem algorytmicznego stablecoina.

Twierdząc, że jego wiedza na temat historii innowacji finansowych i walut finansowych predysponowała go do przeciwstawienia się temu pomysłowi, wskazał na ostatnie ruchy cenowe Bitcoina jako dowód jego długowieczności i odporności.

Pozostając krytycznym wobec spekulacyjnego wzrostu BTC do wartości 20 000 USD pod koniec 2017 roku, Ferguson potwierdził, że korekta Bitcoina do 3000-4000 USD nie oznacza końca kryptowalut:

Nie sądzę, żeby to okazało się całkowitym złudzeniem.

Ferguson także zasugerował, że brak krypto-korelacji z tradycyjnymi klasami aktywów może uczynić ją atrakcyjną dla niektórych inwestorów.

Ferguson przewiduje, że następna dekada zapowiada o wiele bardziej innowacyjną erę historii finansowej niż poprzednie dziesięć lat, które uważa za utrudnione przez rygorystyczne przepisy dotyczące krachu finansowego po roku 2008. “To będzie prawdziwie rewolucyjny czas”.

Źródło obrazu: 123rf.com