Holandia przedstawi blockchain kampus we wrześniu, w którym banki i firmy finansowe będą współpracować na rzecz rozwoju wniosków blockchain o płatności oraz szeroko rozumianej branży finansowej.

Willem Vermeend Sekretarz Finansów i Minister Spraw Społecznych w Holandii wykazał, że kraj otworzy blockchain-centric kampus na początku września 2016 roku. Pod jednym dachem, banki, spółki finansowe i FINTECH będą wspólnie pracować nad rozwojem blockchain aplikacji jak donosi holenderski Volkskrant. Vermeend będzie dokonywał wszelkich starań, które zbiegną się z ustanowieniem nowego kampusu. Były polityk jest aktywnym zwolennikiem innowacji FINTECH. Warto zauważyć, że został powołany jako łącznik i ambasador sektoru FINTECH przez rząd na początku tego roku. Zadanie Vermeenda jako łącznika pomiędzy firmami FINTECH i regulatorów rządowych, zajmujących się znalezieniem rozwiązania dla problemów z jakimi borykają się firmy technologiczne w sektorze finansowym. Kampus jest budowany w celu ułatwienia lepszej informacji i wymiany wiedzy między firmami i bankami badającymi technologię blockchain. W Holandii jest dużo kreatywności, problem polega na tym, że powiedziałem do dwudziestu osób, które nie wiedzą co ze sobą robią w kontekście rozwoju blockchain. Ponadto Vermeend ujawnił, że holenderskie Ministerstwo Finansów widzi potencjał blockchain w sektorze finansowym, które mają być realizowane w najbliższych latach. W ciągu ostatnich kilku lat Holandia postrzegana była jako kraj przyjazny kryptowalucie. Miasto Arnhem wśród największych miast w kraju zyskał renomę jako największe na świecie miasto sprzyjające Bitcoin.

Miasto było domem dla pierwszego w historii Bitcoin supermarketu w póznych latach 2014, entuzjaści BTC zorientowali się, że biznes kwitnie. Lokalny Burger King przyłączył ponad 100 firm w tym mieście aby zaakceptować BTC jako środek płatności.