HSBC, gigant bankowy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, poszukuje partnerów bankowych w Korei Południowej, aby wdrożyć platformę Blockchain Voltron

 

13.03.2019

 

Voltron to platforma umożliwiająca firmom przetwarzanie i rozliczanie faktur handlowych za pośrednictwem Blockchaina. Rozwiązanie zostało uruchomione w październiku 2018 r., przez konsorcjum Blockchain R3 i osiem banków – w tym HSBC, ING i Standard Chartered.

Dyrektor ds. Innowacji HSBC w Blockchain, Joshua Kroeker, cytowany przez The Korea Times, mówi, że firma planuje komercyjne wprowadzenie Voltronu w najbliższej przyszłości. HSBC chce nawiązać współpracę z koreańskimi bankami, aby współpracować przy rozwoju platformy i ponosić koszty.

Kroeker uważa, że ​​zdecentralizowany system może znacznie skrócić czas potrzebny na operacje międzybankowe i ułatwić połączenia. „Największym skutkiem byłby czas. Czas i przejrzystość pomogą firmom lepiej zarządzać przepływami pieniężnymi i kapitałem obrotowym” – powiedział dziennikarzom, dodając:

„Jestem tutaj w tym tygodniu, aby dotrzeć do koreańskich banków, aby współpracować na tej platformie Blockchain dla akredytyw”

Korea Times zauważył, że składanie i przetwarzanie papierów handlowych trwa zwykle od pięciu do dziesięciu dni, ale w rzeczywistości może trwać do 30 dni. Jak zauważa publikacja, zdecentralizowany system może pomóc skrócić ten czas do 24 godzin, ponieważ Blockchain umożliwia różnym stronom dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Na początku tego roku Béatrice Collot, szef działu Global Trade and Receivable Finance w HSBC, złożyła specjalny hołd Blockchain, mówiąc, że technologia ma potencjał, aby połączyć dwa główne ekosystemy związane z finansowaniem handlu – ekosystem finansowy, który obejmuje banki i dostawców oraz ekosystem łańcucha dostaw. Wspomniała o przejrzystości i błyskawiczności jako o prawdziwych mocnych stronach Blockchain.

Źródło obrazu: 123rf.com