Wiceprezes oddziału technologii Blockchain i cyfrowych walut w IBM, Jesse Lund, powiedział, że spodziewa się, że cena Bitcoina osiągnie milion dolarów

 

22.02.2019

 

Pod koniec wywiadu z finder.com Lund został zapytany, czego spodziewa się po cenie Bitcoina w tym roku. Odpowiedział, że uważa, że ​​będzie ona wyższa niż obecna cena: “Stawiam na 5000 $.” Następnie kontynuował swoją prognozę, dodając:

Widzę Bitcoina za milion dolarów pewnego dnia.

Lund wyjaśnił, że “lubi tę liczbę”, biorąc pod uwagę, że “jeśli Bitcoin będzie wart milion dolarów, to Satoshi będzie miał wartość parytetową względem grosza amerykańskiego”. Zauważył, że przy takiej wartości cała sieć osiągnęłaby płynność na poziomie 20 bilionów dolarów. Następnie zasugerował, że taka płynność może ogólnie zmienić to, w jaki sposób dokonywane są płatności dla przedsiębiorstw i płatności o wysokiej wartości, stwierdzając:

Pod koniec roku widzę może 5000 $, ale to dopiero początek drogi w górę.

Lund ujawnił również, że firma rozważa współpracę z różnymi innymi cyfrowymi aktywami, wyjaśniając, że są przekonani, że “powinien istnieć ekosystem, różnorodne cyfrowe aktywa, które zapewniają instrumenty rozliczeniowe umożliwiające płatności transgraniczne. Uczestnicy sieci powinni mieć możliwość wyboru i negocjowania swoich wyborów w czasie rzeczywistym.

Może to być Ripple, może to być XRP, może to być Bitcoin, ale prawdopodobnie również inne instrumenty, takie jak stablecoiny, a nawet wkrótce – mam nadzieję – cyfrowe waluty wydawane przez bank centralny.

Źródło obrazu: 123rf.com