Globalny gigant technologiczny IBM wykorzysta swoją platformę Blockchain do monitorowania i śledzenia dostaw kobaltu z Demokratycznej Republiki Konga

 

10.01.2019

 

IBM, który już korzystał z własnej platformy IBM Blockchain opartej na Hyperledger Fabric w środowiskach wielorakich zastosowań, będzie teraz ukierunkowany na szybko rosnące dostawy kobaltu potrzebne do samochodów elektrycznych i urządzeń konsumenckich.

Program będzie działał w parze z firmą motoryzacyjną Ford, południowokoreańskim producentem LG Chem i chińskim Huayou Cobalt. RCS Global, wielonarodowa firma odpowiedzialna za pozyskiwanie surowców, będzie również monitorować postępowanie.

“Wraz z rosnącym popytem na kobalt grupa ta łączy się z jasnymi celami, aby zilustrować, w jaki sposób można wykorzystać Blockchaina, aby uzyskać większą pewność w zakresie odpowiedzialności społecznej w łańcuchu dostaw górnictwa” Chawla dodał:

“Wstępne prace tych organizacji będą wykorzystane jako precedens dla dalszej części branży, która będzie dalej rozwijana, aby pomóc w zapewnieniu przejrzystości wokół minerałów trafiających do naszych dóbr konsumpcyjnych”

Projekt pilotażowy jest już w toku, stwierdzili uczestnicy, zwracając uwagę na potrzebę zapewnienia podmiotów łańcucha dostaw, że ich surowce są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny.

Kongo, w którym znajduje się większość światowych dostaw kobaltu, jest obecnie krajem bardzo niestabilnym, w którym powszechne są rebelie i przemoc. System Blockchain powinien w związku z tym zajmować się kwestiami dotyczącymi pracy dzieci lub podobnego wykorzystywania, zauważa komunikat prasowy.

“Dążymy do przejrzystości w naszym globalnym łańcuchu dostaw” – kontynuowała wiceprezes Forda ds. Globalnych zakupów i układów napędowych Lisa Drake, dodając:

“Współpracując z innymi wiodącymi branżami w tej sieci, naszym zamiarem jest wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, aby zapewnić, że materiały produkowane dla naszych pojazdów pomogą nam w spełnieniu naszego zobowiązania do ochrony praw człowieka i środowiska”

Plany są tylko jedną z części całkowitej integracji Blockchain IBM.

Źródło obrazu: 123rf.com