IBM i duńska firma transportowo-logistyczna Maersk ogłosiły 16 stycznia, że ​​łączą siły, aby stworzyć jeszcze nienazwaną firmę z łańcuchem dostaw opartym na Blockchain

 

 

 

17.01.2018

Celem przedsięwzięcia jest komercjalizacja Blockchain dla wszystkich aspektów globalnego systemu łańcucha dostaw, od wysyłki do portów i banków, aż po urzędy celne.

Technologia Blockchain w wyjątkowy sposób zapewnia specjalną kontrolę branży logistycznej, ponieważ może zastąpić żmudne i niezabezpieczone dokumenty bezpiecznymi zapisami cyfrowymi, które również są znacznie bardziej przejrzyste.

Główny urzędnik handlowy Maersk Vincent Clerc, który będzie przewodniczył nowo utworzonemu zarządowi spółki, został zacytowany w oficjalnym komunikacie:

Potencjał z oferowania neutralnej, otwartej platformy cyfrowej dla bezpiecznych i łatwych sposobów wymiany informacji jest ogromny, a wszyscy gracze w łańcucha dostaw mogą odnieść korzyści.

Oferta jest realizacją rocznego planu obu firm, z których każda zainwestowała w Blockchain również na wiele innych sposobów. Wspólne przedsięwzięcie ma nadzieję rozpocząć oferowanie oprogramowania w trzecim kwartale 2018 r.