IBM podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 1 miliarda dolarów australijskich (740 milionów dolarów) z australijskim rządem na wykorzystanie technologii Blockchain i innych nowych technologii do poprawy bezpieczeństwa danych

 

06.07.2018

 

W ramach ważnej umowy IBM dostarczy australijskim departamentom federalnym technologie, takie jak Blockchain, automatyzacja i sztuczna inteligencja (AI).

Szefowa IBM, Harriet Green, powiedziała, że nowa współpraca zapewni obywatelom Commonwealth dostęp do najlepszych na świecie technologii w wielu, wielu agencjach rządowych.

 

IBM podpisuje umowę o wartości 740 milionów dolarów z australijskim rządem w celu wykorzystania Blockchain do zabezpieczenia danych

Nowe partnerstwo sprawi, że Australia stanie się trzecim najnowocześniejszym rządem na świecie – zasugerowała.

W swoim wywiadzie Green kładła nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa danych dla obywateli dla których oferta Blockchaina stanie się podstawą w życiu codziennym.

Green postrzega także umowę jako ważny krok w Australii w kierunku elektronicznej przyszłości w różnych sferach jurysdykcji państwa, w tym podatków i kontroli granicznej.

Właśnie dzisiaj, czwarta co do wielkości giełda kryptowalut na świecie według dziennych obrotów handlowych, Huobi, potwierdziła, że ​​rozpoczęła handel na nowej australijskiej platformie, a nowy dyrektor generalny Huobi powiedział, że giełda chce współpracować z rosnącą liczbą australijskich projektów Blockchain szukając projektów na dojrzewającym rynku.

IBM ze swojej strony stale rozszerza swoje zaangażowanie w Blockchaina na różnych polach, a jego platforma Blockchain została z powodzeniem wykorzystana w tym tygodniu do zasilania pierwszych aktywnych operacji w ramach ważnej inicjatywy handlowej obejmującej dwadzieścia spółek i pięć dużych banków.