IBM kontynuuje swoją drogę do zarządzania handlem za pomocą Blockchainu, kończąc nowy proces, w ramach którego do Singapuru wysłano 108 tys., mandarynek

 

01.02.2019

 

IBM, który koncentruje się na przyspieszeniu wydajności w wielu środowiskach handlowych, wykorzystał tę technologię, aby ograniczyć obsługę dokumentacji i koszty wysyłki, która pochodzi z Chin.

Singapur importuje znaczną ilość mandarynek przed księżycowym nowym rokiem.

Dostawa była obsługiwana przez Pacific International Lines (PIL) przy użyciu elektronicznej wersji konosamentu (e-BL), niezbędnego dokumentu handlowego, przetwarzanego na Blockchainie.

“Sieci handlowe oparte na Blockchainach będą przełomem w tej dziedzinie, a my mamy świetną okazję, aby wraz z naszym partnerem PIL zrewolucjonizować procesy dokumentacji w sposób korzystny dla całej branży” Green zauważył ponadto:

“Wykorzystując technologię Blockchain, e-BL opracowany przez IBM Research Singapore będzie miał kluczowe znaczenie dla stworzenia ekstensywnego ekosystemu dla handlu, zwiększając tym samym efektywność handlu i budując zaufane relacje handlowe między graczami z branży”.

Wiadomości nadchodzą w tym samym tygodniu, w którym gigant żywnościowy Nestle ogłosił, że jego inicjatywa IBM Food Trust, która jest realizowana od listopada 2016 r., ma na celu rozszerzenie jej zasięgu w tym roku.

W skali globalnej IBM jest ukierunkowany na różne branże technologiczne, wśród których ostatnim był kobalt wydobywany w Demokratycznej Republice Konga.

W ubiegłym roku IBM uruchomił TradeLens, dedykowaną platformę łańcucha dostaw we współpracy z gigantem spedycyjnym Maersk.

“Do tej pory otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od branży i władz, i jesteśmy zachwyceni możliwościami, w jaki sposób nasze zmiany mogą przekształcić i wprowadzić bardzo potrzebny wzrost wydajności i innowacji w branży”

Źródło obrazu: 123rf.com