Bakkt – nadchodzący, uregulowany globalny ekosystem aktywów kryptowalutowych niedawno ujawniony przez Intercontinental Exchange (ICE) – nie będzie obsługiwał transakcji na marżach w ramach kontraktu Bitcoin

 

21.08.2018

 

Na początku tego miesiąca ICE – operator 23 wiodących globalnych giełd, w tym nowojorskiej giełdy (NYSE)  przedstawił ambitne plany stworzenia płynnego globalnego ekosystemu dla cyfrowych aktywów, który obejmowałby spektrum od rynków regulowanych przez władze federalne na potrzeby handlowców i konsumentów.

Ogłoszenie w szczególności ujawniło plany oferowania 1-dniowej fizycznie dostarczonej umowy BTC do listopada, pod warunkiem, że oczekuje na zatwierdzenie ze strony amerykańskich organów nadzoru.

Prezes firmy Bakkt, Kelly Loeffler, nakreśliła dzisiaj trzy podstawowe filary projektu, które, jak twierdzi, będą miały na celu ustanowienie spójnej konstrukcji regulacyjnej, infrastruktury instytucjonalnej przed i potransakcyjnej klasy oraz przejrzystego, wydajnego odkrywania cen w handlu. Loeffler powiedział dzisiaj, że fizyczna dostawa jest kluczowym elementem dla tego ostatniego punktu, dodając, że:

“W szczególności, dzięki naszemu rozwiązaniu, kupno i sprzedaż BTC jest w pełni zabezpieczone lub z góry sfinansowane, dlatego nasza nowa codzienna umowa na BTC nie będzie przedmiotem obrotu na marży, skorzystamy z dźwigni ani nie sfinansujemy zgłoszenia papierowego na prawdziwy zasób”

ICE: kontrakty będą w pełni zabezpieczone

Prezes podkreśla, że ​​plany te różnicują strategię platformy od istniejących kontraktów futures BTC, takich jak obecnie oferowane na CME i CBOE, które są ostatecznie rozliczane w pieniądzu fiducjarnym.

Poprzez powstrzymanie się od marży, dźwigni finansowej i rozliczenia gotówkowego oraz oferowanie bezpiecznego i regulowanego rynku. Loeffler twierdzi, że platforma będzie lepiej wspierać integralność rynku i umożliwiać formułowanie wiarygodnej ceny, którą uważa za klucz do przyspieszenia obietnicy o cyfrowych walutach.

Chociaż zapowiedź Loefflera w dużej mierze potwierdza to, co zostało już wskazane w początkowym komunikacie ICE, ta wyraźna i szczegółowa afirmacja intencji projektu została dzisiaj przyjęta z zadowoleniem przez społeczność.

Wieści o nadchodzącej platformie wzbudziły znaczną uwagę i emocje w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale są też tacy, którzy wyrazili obawy co do potencjalnie negatywnego wpływu, jaki może mieć finansowa analiza dźwigni na przestrzeń kryptowalut. Są to echa istniejących kontrowersji dotyczących wpływu handlu futures od czasu ich wprowadzenia pod koniec 2017 r., będącego prawdopodobnie impulsem dla zdecydowanego zróżnicowania Loefflera dzisiaj.