Indyjski rząd chce zbudować społeczność startupów Blockchain

 

06.12.2018

 

Andhra Pradesh Innovation Society (APIS) ogłosiła w środę, że współpracuje z Fundacją Eleven01, aby stworzyć “talenty” Blockchain i wspierać budowanie startupów dzięki rodzącej się technologii.

Eleven01 jest lokalnym dostawcą natywnych protokołów Blockchain.

Według komunikatu prasowego APIS ma za zadanie opracować ekosystem startowy wyjątkowej technologii. W związku z tym partnerstwo ma na celu wykorzystanie wydarzeń, działań i programów mentorskich do “pielęgnowania talentów i rozwijania społeczności” startupów w państwie.

W oświadczeniu, J.A. Chowdary, doradca IT i główny specjalista Andhra Pradesh, powiedział:

“Naprawdę doceniamy to, co zespół Eleven01 stara się robić i cieszymy się, że możemy z nimi współpracować, aby przynieść zaawansowany rozwój i innowacje w odniesieniu do dziedziny Blockchain”

Jedenastu przewodniczących Fundacji i główny dyrektor ds. Produktów, Ramachandran Iyer, powtórzył komentarze Chowdary’ego, mówiąc:

“Wizualizujemy Indie jako centrum Blockchain, a wsparcie ze strony państwa przybliża nas do tego. Wspólnie przyczyniamy się do rozwoju najlepszych programistów Blockchain”

Protokół blockchain Eleven01 został zbudowany w związku z indyjskim gigantem usług IT Tech Mahindra. Projekt została ogłoszona w sierpniu i miała na celu wzmocnienie ekosystemu Blockchain w kraju.

Środowy ruch jest tylko ostatnim wysiłkiem skoncentrowanym na Blockchainach przez rząd Andhra Pradesh. Na początku tego roku państwo podpisało Memorandum of Understanding z Covalent Fund, aby uruchomić ekosystem Blockchain, a także uruchomić uniwersytet Blockchain z inwestycją początkową o wartości 10 milionów dolarów.

Źródło obrazu: 123rf.com