Indyjska policja aresztowała członka grupy oskarżonej o przeprowadzenie oszustwa kryptograficznego na kwotę 5 miliardów rupii (około 71,6 miliona dolarów)

 

08.01.2019

 

To czwarte aresztowanie w toczącej się sprawie i miało miejsce rok po tym, jak policja wykryła rzekome oszustwo w Bombaju. Mężczyzna, Rohit Kumar, został aresztowany przez policję w Delhi, działającą na podstawie skargi od rezydenta miasta Kanpur.

Według policji, Amit Lakhanpal – człowiek, który uruchomił rzekomą kryptowalutę – jest dyrektorem generalnym firmy nieruchomościowej. Policja twierdzi, że ​​token, nazwany Money Trade Coin (MTC), rzekomo nigdy nie został udostępniony na żadnej giełdzie kryptowalut.

Nieokreślone źródło policyjne, cytowane przez The Indian Express, oświadczyło, że “oskarżeni utworzyli biuro w Vikram Nagar w Delhi i wykorzystali je, by zbierać pieniądze od inwestorów, obiecując wysokie zwroty”.

Według policji, organizacja zawyżyła cenę tokena, a kiedy cena tokena spadła, uniemożliwiono jego sprzedaż. Pierwszy raport informacyjny policji, zarejestrowany 31 grudnia, oskarża podejrzanego o oszustwo i spisek kryminalny.

Według doniesień policji Lakhanpal organizował w Dubaju wydarzenia, w których brali udział członkowie rodziny królewskiej. Co więcej, anonimowy policjant rzekomo stwierdził, że “oskarżony pokazał potencjalnym klientom artykuł w międzynarodowym czasopiśmie, który twierdził, że jeden z członków rodziny królewskiej jest jego partnerem biznesowym”.

Źródło obrazu: 123rf.com