Organy ścigania w Mumbaju w Indiach ujawniły grupę zaangażowaną w oszustwo kryptowalutowe, która zgromadziła około 1 miliarda rupii indyjskich

 

18.02.2019

 

Sprawa doprowadziła do zamrożenia kilku rachunków w kraju i do aresztowania czterech osób – Sanjay Sontakke, Rajnikant Kumavat, Alpesh Barodia i Kirankumar Panchsara. Według The Times of India, policja szuka również piątego podejrzanego, Ashoka Goyala, który podobno odegrał kluczową rolę w rzekomym oszustwie.

Skarga, która doprowadziła do czterech aresztowań, została złożona przez rezydenta indyjskiego miasta Surat, Umeshchand Jain, który twierdzi, że podejrzani oszukali go na kwotę 10,2 miliona rupii.

Inspektora policji, Sunila Jadhava, wyjaśnił schemat oszustwa:

Oskarżeni organizowali spotkania w Bombaju, Surat i innych częściach Gudżaratu, i nakłaniali ludzi do inwestowania swoich ciężko zarobionych pieniędzy, obiecując podwoić je w ciągu dwóch miesięcy. Początkowo gang wypłacał zyski kilku inwestorom, aby przyciągnąć więcej osób, a następnie przestał. Ich intencją było oszukiwanie.

Według raportu, grupa ta wprowadziła kryptowalutę nazwaną “Cashcoin” rok temu, którą następnie sprzedała inwestorom, obiecując im podwojenie inwestycji.

Prawnicy pozwanych twierdzą, że są niewinni i zostali niesłusznie aresztowani.

Źródło obrazu: 123rf.com