Policja w indyjskim mieście Dżammu i Kaszmirze wydała publiczne oświadczenie, ostrzegające społeczeństwo przed inwestowaniem w kryptowaluty

 

03.01.2019

 

Policja podobno ostrzegła społeczeństwo przed podwyższonym ryzykiem inwestycji takich jak Bitcoin i przypomniała inwestorom, że kryptowaluty nie są usankcjonowane przez rząd:

“Opinia publiczna jest informowana, aby nie dokonywać żadnych inwestycji w kryptowaluty takie jak Bitcoin, ponieważ istnieje realne i podwyższone ryzyko z nimi związane”

“Generalny inspektor stwierdził ponadto, że na rynku krypto może wystąpić nagła i długa niestabilność, która może pozbawić zwykłych ludzi pieniędzy, które cieżko zarobili”

Indie obecnie egzekwują zakaz banków obsługujących operacje związane z kryptowalutami po wydaniu okólnika wydanego przez Reserve Bank of India (RBI).

Na początku tego tygodnia, Pon Radhakrishnan, Minister Stanu w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Żeglugi, powiedział, że rząd z ostrożnością podchodzi do regulacji kryptowalut. Radhakrishnan powiedział, że brak “globalnie akceptowalnego rozwiązania” oznacza, że ​​prawodawcy nie będą wydawać formalnych przepisów w krótkim czasie.

Wczoraj RBI ogłosiło, że odłożyło plany stworzenia krajowej kryptowaluty lub “krypto-rupii”. W kwietniu 2018 r. Bank centralny Indii ogłosił, że rozważa wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), posuwając się nawet do ustanowienia międzyresortowego aby zbadać potencjalne zalety CBDC.

Źródło obrazu: 123rf.com