Indyjski Bank Federalny, komercyjny bank prywatny, nawiązał współpracę z Ripple, aby wykorzystać swoją sieć do przekazów zagranicznych

 

01.04.2019

 

Partnerstwo z Ripple jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu zastosowanie nowych technologii w sieci przekazów pieniężnych banku. Również 28 marca Federal Bank uruchomił dwie platformy przekazów pieniężnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) na dokonywanie płatności na rzecz Indii.

Jedna z platform rzekomo pozwoli obywatelom Indii nierezydentom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wysyłać pieniądze za pośrednictwem domów wymiany i banków, korzystając z wirtualnego adresu płatności odbiorcy.

Federalny Bank, który w 2018 r., osiągnął przychody w wysokości 1,5 miliarda dolarów, podobno kontroluje 15% indyjskiego rynku przekazów pieniężnych i bada, w jaki sposób nowe technologie, takie jak Blockchain, mogą pomóc zwiększyć udział w biznesie. Shyam Srinivasan, prezes banku federalnego, powiedział Gulf News:

„Bank Federalny jest ważną częścią ekosystemu przekazów pieniężnych w Indiach, dlatego naturalne jest oferowanie naszym klientom najnowszych technologii i partnerów przekazujących środki, takich jak domy wymiany i banki”

Bank stwierdził, że Ripple zapewnia, że ​​transakcje transgraniczne są znacznie bezpieczniejsze i szybsze.

Ripple zyskuje na popularności, ponieważ banki na całym świecie zastanawiają się, czy sieć może pomóc w ulepszeniu usług płatności transgranicznych. W lutym BankDhofar, drugi co do wielkości bank Omanu pod względem wartości rynkowej, zaczął korzystać z technologii RippleNet do płatności transgranicznych do Indii.

Źródło obrazu: 123rf.com