ICICI największy prywatny bank w Indiach skupia się na technologii blockchain, aby zaoferować swoim klientom bardziej bezpieczne i solidne usługi dla swoich klientów.

 

Największy prywatny Bank w Indiach będzie wykorzystywać technologię blockchain, aby jego usługi były bardziej bezpieczne. Według indyjskiej gazety Mint, ICICI Bank, z siedzibą w Mumbai stworzy nową pozycję z tytułu Chief Technology Officer i Digital (CTDO) do tego celu. CTDO będzie raportować bezpośrednio do Chanda Kochhara prezesa ICICI Banku. CTDO będzie odpowiedzialna za nowo utworzone technologie banku i grupy cyfrowe. Utworzenie tej nowej technologii pozwoli bankowi na rozszerzenie zasięgu i cyfrowej oferty technologicznej. ICICI Bank będzie koncentrować się w szczególności na systemach blockchain, aby stworzyć solidniejsze usługi dla swoich klientów. Bank ma nadzieję na zmniejszenie powielania dostępu do danych. ICICI ma również nadzieję, że poprzez wprowadzenie systemu zmniejszą się koszty. Bank zdecydował, że przyjmie podejście mieszane, w niektórych sytuacjach będą to usługi własne, a w innych bank może rozważyć współpracę.

 
Odkąd Bitcoin znalazł się na pierwszym planie, technologia blockchain stała się istotna w znaczeniu dla sektora bankowego. Jeśli chodzi o ICICI bank, który szuka nowych rozwiązań po to by zwiększyć zadowolenie klientów ze swoich usług. Działać to będzie również w administracji mianowicie pracownicy będą mogli korzystać z nowej oferty grupy cyfrowej, ubiegać się o urlop, dokończyć zadania oczekujące oraz wyszukać numery i informacje osobiste.