Badanie przeprowadzone przez agencję ds. Rynku i handlu w Indiach wykazało, że 97% obywateli jest świadomych istnienia BTC

 

 

28.07.2017

 

Izba Przemysłowo-Handlowa PHD, która odgrywa rolę w procesach przemysłowych w Indiach, zorganizowała spotkanie aby omówić temat Bitcoina.

 

Według raportu, przemysł i branża zwróciła się do 223 zainteresowanych firm, począwszy od tkanin, urządzeń elektronicznych i części samochodowych, w celu określenia wpływu, jakie Bitcoin miałby przynieść.

 

Gopal Jiwarajka, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej PHD, powiedział:

 

Brak informacji o kontrahentach w transakcji BTC jest poważną wadą i może prowadzić do niezamierzonych transakcji, takich jak pranie brudnych pieniędzy poza tym rząd nie może zapewnić bezpieczeństwa transakcji gdyż nie może kontrolować tej waluty.

 

Dodał, że użycie BTC jest związane z ogromnym ryzykiem i nie jest poparte wszelkimi środkami materialnymi, ale samą potrzebą.

 

Wzywa do rozporządzenia

 

To badanie pochodzi z czasów, gdy rząd Indii rozważał system regulacji dla BTC.

 

Mimo, że w przeszłości indyjskich polityków wzywano do zakazania Bitcoina.

 

Wczoraj usłyszeliśmy, że Karnataka jest w trakcie opracowywania polityki, która koncentruje się na walutach cyfrowych ze względu na rosnący popyt. W szczególności coraz bardziej młodzi handlowcy w kraju korzystają z Bitcoina. W maju Coinsecure, indyjska giełda BTC, musiała wstrzymać handel po zarejestrowaniu rekordowej liczby użytkowników.

 

Bitcoiny są fascynującym instrumentem, jednakże bardzo lotnym i podatnym na wysokie ryzyko, to wszystko sprawia, że jest to instrument podatny na zagrożenia.

 

Według niego, Bank Rezerw Indii (RBI) powinien zapoznać się z ideą walut cyfrowych oraz je sprawdzić, czy może stać się narzędziem promowania gospodarki cyfrowej.