Indyjskie giełdy wysyłały list do Banku Centralnego w którym przedstawiają swoje propozycje pozwalające na prowadzenie dalszej działalności

 

07.06.2018

 

Bank centralny nakazał w kwietniu aby wszystkie kontrolowane przez niego instytucje finansowe przestały obsługiwać giełdy kryptowalutowe i inne firmy związane z kryptowalutami w ciągu trzech miesięcy. Niektóre giełdy krypto podały RBI do sądu a ich petycje zostały przekazane Sądowi Najwyższemu.

Najwyższy Sąd w kraju postanowił rozpatrzeć wszystkie petycje przeciwko zakazowi RBI, 20 lipca nakazał zainteresowanym stronom nawiązanie kontaktu z bankiem centralnym w celu rozpatrzenia ich wniosków. Sąd Najwyższy “zezwalał na wymianę kryptowalut, udziałowcom, handlowcom i innym osobom, mają oni również przedstawić swoje sugestie w ciągu dwóch tygodni RBI, który zajmie się tą kwestią zgodnie z prawem”

Sąd Najwyższy zasugerował, że te wymiany mogą nawiązać kontakt z RBI. W zeszłym tygodniu grupa takich firm rozesłała listy, wnosząc skargę przeciwko zakazowi bankowemu.

Indyjskie giełdy kryptowalutowe  zaangażuj się w protest przeciwko RBI, aby zaoferować alternatywę bankowości. Bank RBI przedstawił różne sugestie. Według informacji prasowych niektóre giełdy zażądały od RBI usunięcia całego zakazu, mówiąc, że organ nadzoru powinien zamiast tego egzekwować to tylko w przypadku firm naruszających normy a nie wszystkich”

Składający petycję wyjaśniłi tę publikację: “Zasugerowaliśmy również środki, które możemy podjąć, aby ulepszyć normy KYC-AM, takie jak dane dotyczące paszportu. Jesteśmy również gotowi przyjąć każdą sugestię, którą regulator może zaoferować, aby rozwiązać wszelkie obawy”

Anirudh Rastogi, partner zarządzający TRA Law, który złożył wniosek do sądu najwyższego reprezentujący cztery giełdy, powiedział w wiadomościach:

Zakaz przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, dlatego zasugerowaliśmy, że powinny istnieć odpowiednie regulacje, które mogą rozwiązać problemy rządu lub banku centralnego.

W zeszłym miesiącu Sąd Najwyższy nakazał, aby żadne inne sądy nie przyjmowały petycji od firm kryptowalutowych a wszystkie dotychczasowe wnioski są przekazywane do Sądu Najwyższego.

Obecnie rząd Indii pracuje nad ramami regulacyjnymi dla kryptowalut.