Platforma, o nazwie Bakkt, wykorzysta chmurę Microsoftu do budowy otwartego i regulowanego, globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych

 

06.08.2018

 

Ma to umożliwić konsumentom i instytucjom, handel, przechowywanie i wydawanie zasobów cyfrowych w sieci ogólnoświatowej. Warto zauważyć, że ICE planuje również zaoferować jednodniowy fizyczny kontrakt terminowy na BTC – co oznacza, że ​​Bitcoin jest faktycznie dostarczany w określonym dniu, w przeciwieństwie do innych ofert, które są rozliczane gotówką. Oczekuje się, że produkt wejdzie na rynek w listopadzie.

Firma dodaje, że duże firmy, w tym BCG, Microsoft i Starbucks, dostarczają wiedzę na temat zarządzania ryzykiem i doświadczeń konsumenckich dla projektu. Starbucks będzie również pracował nad stworzeniem praktycznych, zaufanych i regulowanych aplikacji dla konsumentów do konwersji zasobów cyfrowych na dolary amerykańskie do wykorzystania w punktach sprzedaży firmy.

Intercontinental Exchange (ICE), firma z siedzibą w Atlancie, która jest właścicielem nowojorskiej giełdy, ogłosiła w piątek, że planuje uruchomić platformę aktywów cyfrowych i produkt futures na BTC

Jeffrey Sprecher, założyciel i przewodniczący ICE, powiedział:

“Udostępniając regulowaną, połączoną infrastrukturę wraz z aplikacjami instytucjonalnymi i konsumenckimi w zakresie zasobów cyfrowych, dążymy do budowania zaufania do klasy aktywów w skali globalnej, zgodnie z naszymi dotychczasowymi osiągnięciami w zakresie przejrzystości i zaufania na wcześniej nieuregulowanych rynkach”

“Bakkt został zaprojektowany jako skalowalna platforma do instytucjonalnego, handlowego i konsumenckiego uczestnictwa w cyfrowych aktywach poprzez promowanie większej wydajności, bezpieczeństwa i użyteczności”

M12, Microsoft, Galaxy Digital, Horizons Ventures, Alan Howard i Pantera Capital należą do firm, które zainwestowały w projekt lub mają zainwestować w niego.