Jan Van Eck, zasugerował, że inwestorzy Bitcoin przenieśli się na złoto podczas wywiadu z CNBC opublikowanego 26 stycznia

 

28.01.2019

 

Van Eck oświadczył, że myśli, że “Bitcoin wyciągnął trochę popytu ze złota w zeszłym roku, w 2017 roku.” Potem doszedł do wniosku, że:

“Co ciekawe, właśnie sondowaliśmy 4 tys., inwestorów Bitcoin, a ich inwestycja numer jeden na rok 2019 to faktycznie złoto. Więc złoto wygrało z Bitcoinem”

Podczas tego samego wywiadu, rozmawiając o funduszach ETF, Tim Seymour, założyciel i dyrektor ds. Inwestycji w Seymour Asset Management, oświadczył, że funkcja Bitcoina jako zasobu wartości jest wątpliwa:

“Nie tylko straciliśmy wszelką płynność na bazowym towarze, ale naprawdę poza egzystencjalnym argumentem Blockchain, bardzo trudno jest spierać się o wartość, o której tak naprawdę zaczęliśmy słyszeć. Złoto jest skarbnicą wartości i nie ma w tym sporów”

Firma Van Eck stworzył to, co CNBC zdefiniowało jako najbardziej znane złote ETFy, a mianowicie ETF GDX Gold Miners ETF i GDXJ junior Gold Miners ETF. Van Eck oświadczył, że aktywa te zachowują się nadzwyczaj dobrze w ciągu ostatnich dwóch lub trzech miesięcy, zanim podkreśliły, że pozornie robią coś przeciwnego niż rynki akcji.

Giełda Papierów Wartościowych w Chicago Board Exchange (CBOE) BZX Equity Exchange wycofała swój wniosek o zmianę zasad przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Żądana zmiana miała umożliwić umieszczenie ETF wspieranego przez firmę VanEck i firmę usług finansowych SolidX.

Źródło obrazu: 123rf.com