Najwyższa Rada ds. Cyberprzestrzeni ujawniła, że ​​różne ministerstwa rządu tego kraju zaakceptowały wydobycie kryptowalut jako przemysł

 

05.09.2018

 

Według raportu sekretarz Rady ds. Cyberprzestrzeni, Abolhassan Firoozabadi podkreślił, że wydobywanie kryptowalut, takich jak Bitcoin, zostało zatwierdzone jako branża przez główne organy rządowe. Jednak oficjalne ustawodawstwo tworzące ramy prawne dla branży nie zostało jeszcze wprowadzone w kraju.

Firoozabadi powiedział, że wydobywanie kryptowalut zostało zaakceptowane jako przemysł przez główne władze Iranu, w tym Ministerstwo Informacji i Technologii Łączności, Bank Centralny, Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu, Ministerstwo Energii, a także Ministerstwo Gospodarki.

Firoozabadi oświadczyła, że ​​irańskie Narodowe Centrum Cyberprzestrzeni pracuje nad platformą regulacji wydobycia kryptowalut. Dodała, że rząd rozważa także uruchomienie krajowej kryptowaluty w celu stworzenia finansowego narzędzia do współpracy z irańskimi partnerami biznesowymi w obliczu presji ekonomicznej ze strony sankcji amerykańskich.

Sekretarz podobno twierdził, że odpowiednie władze wprowadzą ramy regulacyjne dla startupów i firm związanych z kryptowalutami pod koniec września.

Pod koniec sierpnia w Narodowym Centrum Cyberprzestrzeni w Iranie ujawniono, że projekt wspieranego przez państwo projektu kryptowaluty jest gotowy, zgodnie z instrukcjami prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego. W tym czasie zastępca dyrektora odpowiedzialnego za opracowywanie przepisów dla Najwyższej Rady ds. Cyberprzestrzeni Iranu stwierdził, że aktywnie realizowana jest idea uruchomienia kryptowaluty narodowej.