Finansowany przez rząd kanadyjski program badawczy Industrial Research Assistance Program (IRAP) organizuje obecnie własne badanie Blockchain

 

21.08.2018

 

IRAP, zarządzany przez National Research Council of Canada (NRC), ogłosił, że projekt wdrożył aplikację opartą na Blockchainie na Interplanetary File System (IPFS), protokół i sieć, która została zaprojektowana, aby umożliwić przechowywanie peer-to-peer i udostępniać dane w Blockchainie.

Zgodnie z artykułem opublikowanym na Newswire, przeglądarka Blockchain IPFS została zaimplementowana przez Catena Blockchain Suite, produkt dostarczony przez BitAccess.

Dzięki nowej inicjatywie IRAP planuje przetestować wykorzystanie publicznych Blockchainów w zarządzaniu dotacjami rządowymi, umożliwiając użytkownikom natychmiastowe wyszukiwanie nowych danych o grantach w zbiorze Ethereum (ETH).

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, NRC IRAP po raz pierwszy zorganizowało sesję w czerwcu 2017 r., ujawniając plany wdrożenia tej technologii w zarządzaniu funduszami na innowacyjne projekty dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Kanadzie.

Na początku 2018 r. IRAP z powodzeniem uruchomił pierwszy w historii publiczny Blockchain w księdze głównej Ethereum, aby umożliwić przejrzyste administrowanie kontraktami rządowymi.

W czerwcu 2018 r. Kanadyjska organizacja samoregulacyjna non-profit z siedzibą w Kanadzie (IIROC) utworzyła grupę roboczą, która opracowała propozycje dotyczące Blockchain w ekosystemie rynków kapitałowych, aby chronić inwestorów i wspierać zdrowe krajowe rynki kapitałowe .

W ubiegłym tygodniu Bank of Montreal i Ontario Teachers ‘Pension Plan przetestował system długów z udziałem Blockchaina dla dolara kanadyjskiego (CAD), który jest podobno pierwszym przypadkiem, gdy CAD był stosowany jako emisja długów stałych przez DLT.