Amerykańska Izba Reprezentantów jednogłośnie uchwaliła projekt ustawy, który ma pomóc w zapobieganiu nielegalnemu wykorzystaniu kryptowalut, w tym Bitcoina, Dasha, Zcasha i Monero. Ta ustawa wynika z zeznań tajnej służby, która prosi Kongres o pomoc w powstrzymaniu działań przestępczych przy użyciu tych kryptowalut

 

 

28.06.2018

 

Izba Reprezentantów USA jednogłośnie okazuje pomoc w walce z nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut. Izba przekazała ustawę H.R. 6069, znaną jako “zwalczanie nielegalnych sieci i wykrywanie aktu handlu ludźmi”.

Projekt ustawy został rozpatrzony przez Izbę w poniedziałek, 25 czerwca i “przyjęty jednogłośnie”, jak poinformował przedstawiciel Kalifornii Juan Vargas, który wspólnie przedstawił projekt ustawy z przedstawicielem Keitha Rothfusa.

Strona internetowa Republikańskiego Komitetu Politycznego opisuje:

H. R 6069 wymagałby od Government Accountability Office (GAO) przeprowadzenia badania na temat tego, w jaki sposób wirtualne waluty i rynki internetowe są wykorzystywane do kupowania, sprzedawania lub ułatwiania finansowania towarów lub usług związanych z handlem seksualnym lub handlem narkotykami. Badanie GAO zbada również, w jaki sposób wirtualne waluty można wykorzystać do wykrywania i powstrzymywania tych nielegalnych działań.

Po opublikowaniu ustawy, przedstawiciel Rothfus wydał oświadczenie, w którym mówi: “Nielegalne rynki, na których handel narkotykami i ludźmi odbywa się nieustannie, szczególnie w ciemnej sieci musi zostać powstrzymany. Kryptowaluty mogą maskować handlarzy, transakcje zapewniające im poziom anonimowości podczas prowadzenia nielegalnej działalności. Dodał, że To dwupartyjne ustawodawstwo pomoże rządowi ujawnić nowe metody przestępcze w celu przenoszenia nielegalnych funduszy i zapewnić sposoby ich powstrzymania ”

Republikański Komitet Polityczny stwierdza dalej: “według ostatnich doniesień ponadnarodowe organizacje przestępcze coraz częściej używają wirtualnych walut do nielegalnej działalności, w tym do handlu narkotykami”

Anonimowość wirtualnych walut sprawiła, że ​​są one preferowaną metodą płatności w celu prowadzenia nielegalnej działalności. Kongres musi w pełni zrozumieć, w jaki sposób wirtualne waluty są wykorzystywane do ułatwiania handlu narkotykami i seksem oraz zaproponować rozwiązania legislacyjne w celu zwalczania tych przestępstw.

Po uchwaleniu ustawy Vargas zauważył, że “ta ustawa jest ważnym pierwszym krokiem w pomaganiu Kongresowi w zrozumieniu pełnego zakresu wykorzystania wirtualnych walut w celu ułatwienia handlu narkotykami i seksem oraz pomoże nam zaproponować skuteczne rozwiązania legislacyjne w celu zwalczania tych przestępstw.  Mam nadzieję, że zobaczę ten sam poziom wsparcia dla tego prawodawstwa w Senacie “