Pierwsza firma w Izraelu specjalizująca się w transakcjach kryptograficznych dla inwestorów instytucjonalnych, Silver Castle Ltd., uruchomiła w tym miesiącu dwa nowe fundusze kryptograficzne

 

19.11.2018

 

Firma – której skład obejmuje byłego prezesa największego banku w Izraelu, Bank Hapoalim, a także założyciela największego w kraju funduszu inwestycyjnego, Psagot Ofek – spodziewa się zarządzać do końca roku aktywami o wartości 50 milionów dolarów.

Dyrektor generalny Silver Castle Eli Mizroch powiedział, że fundusz koncentruje się na budowaniu infrastruktury “bardzo, bardzo wysokiego bezpieczeństwa”, aby zapewnić instytucjom dostęp do rynku kryptografii.

Mówiąc o założeniu grupy inwestycyjnej, podkreślił znaczenie dynamicznego ekosystemu Blockchain w kraju; według danych z Startup Nation Central, organizacji pozarządowej zajmującej się lokalną przestrzenią innowacyjną, Izrael odnotował ponad 200-procentowy wzrost liczby lokalnych firm typu Blockchain od 2015 roku.

Globalnie, Mizroch zwrócił uwagę na niedawno wprowadzony na rynek amerykański krypto-fundusz inwestycyjny Fidelity, jako przełom dla międzynarodowych usług inwestycyjnych w sektorze krypto.

Pierwszy z dwóch nowych funduszy Silver Castle jest podobno oparty na algorytmicznym systemie handlu, który łączy strategie długich i krótkich momentów dla pięciu największych kryptowalut.

Pomimo przedłużającego się rynku targów crypto w roku, Mizroch powiedział Bloombergowi, że z wewnętrznego wykorzystania funduszu wynika, że ​​jego portfel zapewnia “wysoki dwucyfrowy” zwrot w dolarach.

Drugi fundusz jest w pełni zainwestowany i zautomatyzowany, a jego podstawą jest algorytmicznie ważony koszyk dziesięciu najważniejszych zasobów kryptograficznych według pułapu rynkowego – informuje Bloomberg. Ponadto fundusz oparty na tokenach koncentrujący się na ofercie początkowej monet (ICO) ma zostać uruchomiony przed końcem 2018 r.

Gadi Isaev, założyciel stowarzyszenia izraelskiego Blockchain, podkreślił, że siedziba Silver Castle pokazuje, że “pionierzy” izraelskiego przemysłu finansowego wkroczyli do przestrzeni kryptowaluty. Powiedział Bloombergowi, że ten ruch był “przełomowym wydarzeniem dla całego rynku izraelskiego”.

Źródło obrazu: 123rf.com