Izraelski Urząd ds. Papierów Wartościowych (ISA) opublikował swój ostateczny raport na temat przepisów dotyczących kryptowalut

 

08.03.2019

 

Specjalny komitet utworzony w 2017 r. w celu opracowania odpowiednich przepisów dotyczących kryptowalut przedstawił swój raport przewodniczącemu ISA Anatowi Guetcie. Komentując zalecenia, Guetta stwierdził, że ​​zostały zaprojektowane zarówno do rozwoju sektora kryptografii, jak i ochrony praw inwestorów. Dodał ponadto, że technologia “zostanie tu na dłużej” pomimo faktu, że podekscytowanie w branży ostygło.

ISA zaleca nałożenie wymogów ujawniania ofert kryptowalutowych, które kwalifikują się jako papiery wartościowe, i stwierdza, że ​​takie oferty powinny być kontrolowane w podobny sposób jak crowdfunding.

Końcowy raport ISA przedstawia kilka głównych pomysłów na to, jak wspierać przemysł krypto w kraju, w tym ustanowienie piaskownicy regulacyjnej i stworzenie specjalnej platformy do handlu kryptowalutami w ramach wzmocnionej regulacji.

Komitet zaleca rozważenie dostosowania istniejącego rozporządzenia, aby stworzyć bardziej odpowiednią infrastrukturę regulacyjną dla tego rodzaju działalności handlowej, aby lepiej poradzić sobie z ryzykiem związanym z tym działaniem.

Dokładne ramy czasowe wdrożenia tych wytycznych nie zostały jeszcze ustalone.

Źródło obrazu: 123rf.com