JP Morgan Chase & Co, wiodący globalny dostawca usług finansowych i jedna z największych instytucji bankowych w Stanach Zjednoczonych, został pozwany za pobieranie niezadeklarowanych opłat od klientów, którzy korzystali z kart kredytowych do zakupu kryptowaluty, traktując zakupy jako zaliczki gotówkowe wbrew wiedzy klienta

 

12.04.2018

 

Pozew został złożony we wtorek w sądzie federalnym na Manhattanie, bank został oskarżony o naliczenie dodatkowych opłat bez wiedzy klienta, niebotycznie wysokie oprocentowanie zaliczek pieniężnych i o to, że odmawia zwrotu opłat klientom, którzy złożyli skargę.

Brady Tucker, twierdzi, że bank zażądał 143,30 dolarów opłat i 20,61 dolarów odsetek od transakcji kryptowalutowych, które przeprowadził w styczniu i lutym. Tucker podjął próbę podważenia zarzutów za pośrednictwem linii obsługi klienta Chase, ale bank odmówił.

J.P. Morgan Chase & Co złamał amerykańskie prawo w ustawie o pożyczkach, które wymaga ujawnienia zmian polityki klientom w formie pisemnej. Pozew zawiera rzeczywiste szkody finansowe poniesione przez klientów, a także ustawowych odszkodowań w łącznej wysokości 1 miliona dolarów, plus koszty tego działania i uzasadnione honoraria prawników i wydatki poniesione w tym zakresie”

3 lutego J.P. Morgan Chase & Co dołączył do banków, które zakazały klientom zakupów kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Później bank stwierdził, że instytucje finansowe mogą “stawić czoła ryzyku, że przetwarzanie płatności i inne usługi mogą zostać zakłócone przez technologie takie jak kryptowaluty, które poważnie zagrażają stałemu dopływu pieniędzy do banku z pośrednictwa w transakcjach”

Przedstawiciel J.P. Morgan Chase & Co odmówił komentarza w sprawie roszczenia prawnego i na temat tego dlaczego złamał prawo, stwierdzając, że klienci mogą nadal używać kart debetowych Chase do zakupu kryptowaluty.