Jeden z największych holdingów finansowych pozytywnie o kryptowalucie w swoim wewnętrznym raporcie

 

J.P. Morgan nazwał kryptowaluty “nowatorskim wirusem” wokół Blockchain i powiedział, że “prawdopodobnie nie zniknie” – czytamy w wewnętrznym raporcie firmy, opublikowanym 8 lutego 2018 roku.

W podsumowaniu bankowego giganta, firma wydaje się wyrokować w przyszłości znaczne wzrosty wartości kryptowalut.

“Kryptowaluty są obliczem nowatorskich zawirowań wokół technologii Blockchain, które powodują zarówno dużą zmienność cen, jak i stały proces prób i błędów w testach nowych produktów” – czytamy w raporcie.

Pomimo mieszanego tonu raportu, różnica między publiczną pozycją J.P. Morgan w sprawie kryptowaluty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy jest bardzo widoczna.

We wrześniu 2017 r. J.P. Morgan CEO Jamie Dimon zasłynął po tym, jak nazwał Bitcoin “oszustwem”, wywołując bardzo duże wahania cen. Obecnie niestabilną cenę kryptowalut wymienia jako “wyzwanie” dla aktywów kryptowalutowych.

Dimon stwierdził następnie, że “nie będzie już mówić o Bitcoin”, podczas gdy w zeszłym miesiącu publicznie stwierdził, że “żałuje”swoich komentarzy o oszustwach.

Przemawiając do Cointelegraph na Światowym Forum Ekonomicznym w styczniu 2018 r., Dimon kategorycznie zaprzeczył, że był “sceptykiem” w temacie Bitcoin.

Niedawno opublikowany raport zawiera pomysły, jak najskuteczniej wykorzystać kryptowaluty.

Kryptowaluty nie znikną, mogą one łatwo przetrwać w różnych formach i kształtach np.  wśród graczy, którzy pragną większej decentralizacji, sieci P2P i anonimowości, nawet gdy ta ostatnia jest zagrożona” – kontynuuje podsumowanie.

Podstawowa technologia dla kryptowalut może mieć największe zastosowanie w obszarach, w których obecne systemy płatności są powolne, na przykład przelewy zagraniczne i, jako płatności, tokeny nagrody lub systemy finansowania innych innowacji Blockchain, a także części gospodarki.

W zeszłym tygodniu J.P. Morgan był jednym z kilku banków w USA, które zakazały klientom kupowania krypto-waluty za pomocą kart kredytowych.
Jak widać ich retoryka i podejście do tematu kryptowaluty wydaje się zmieniać.