Współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey – również założyciel i dyrektor generalny platformy obsługującej płatności Square – powiedział, że uruchomienie Lightning Network w Cash App to kwestia czasu

 

12.02.2019

 

Lightning Network (LN) to rozwiązanie dla ograniczeń związanych ze skalowalnością Bitcoina, które działa poprzez otwieranie kanałów płatności między użytkownikami, którzy utrzymują większość transakcji poza łańcuchem.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące możliwego pojawienia się LN w popularnej aplikacji Cash, która stała się najczęściej pobieraną aplikacją finansową w Google Play w grudniu, Dorsey powiedział:

“Mamy wielką sieć sprzedawców, przedsiębiorstw o różnych rozmiarach […] Chcielibyśmy, aby płatności Bitcoin były tak szybkie i wydajne, jak to tylko możliwe. Nie chodzi o to czy ta technolgia zostanie wprowadzona, tylko kiedy to się stanie.”

W zeszłym tygodniu Dorsey wziął udział w projekcie społeczności demonstrującym funkcjonalność LN, zwanym “Lightning Torch”. Inicjatywa ta obejmowała szereg transakcji przekazywanych między użytkownikami LN, przy czym każdy z uczestników dodał nominalną kwotę (10 000 satoshi) i przesłał środki kolejnej zaufanej osobie.

W ubiegłym miesiącu Lightning Network osiągnęło przepustowość w wysokości 2 milionów USD i ma w tym momencie pojemność 656 BTC.

Źródło obrazu: 123rf.com