Prezes Twittera, Jack Dorsey mówi, że inwestuje 10 tys., dolarów tygodniowo w Bitcoina

 

07.03.2019

 

Dorsey mówił o tym, jak inwestuje w BTC i jakie podobieństwa widzi między Bitcoinem a Twitterem. Mówiąc o trendzie, w którym użytkownicy inwestują co tydzień 25 dolarów w BTC, aby pokazać rosnącą popularność kryptowalut.

Chociaż Dorsey nie określił dokładnej kwoty, maksymalny tygodniowy limit zakupu Bitcoin w firmie płatniczej Square’s CashApp wynosi 10 tys., dolarów.

Dorsey jest znany z przekonania, że ​​Bitcoin jest rodzimą walutą Internetu. Dorsey powiedział w wywiadzie dla Joe Rogana w zeszłym miesiącu, że “Bitcoin to coś, co narodziło się w Internecie, które zostało opracowane w Internecie, które zostało przetestowane w Internecie. To jest z Internetu”

Komentarze Dorsey dotyczące podcastu potwierdziły poprzednie oświadczenie, które złożył w połowie maja ubiegłego roku, kiedy stwierdził, że wirtualne waluty są przyszłością legalnego środka do globalnej płatności.

W lutym Dorsey ujawnił, że jedyny krypto, jakie posiada, to Bitcoin. Zapytany o szczególne cechy Bitcoina, które najbardziej lubi Dorsey, byk Bitcoinowy ponownie wskazał na potencjał kryptowaluty, by stać się globalną walutą jest ogromny.

Źródło obrazu: 123rf.com