Turcja zajmuje szczególne miejsce w sercach i umysłach założycieli i programistów Pavocoin AG, dostawcy rozwiązania IoT dla ekosystemu AgTech, z biurami w Zug w Szwajcarii i San Francisco w Kalifornii

 

05.06.2018

 

Istnieje specjalne połączenie między farmami migdałowymi i orzechowymi a rolnikami z Doliny Centralnej Kalifornii, a także z gospodarstwami z orzechami laskowymi i migdałami oraz rolnikami z Turcji. Ponieważ przełomowa technologia firmy Pavo jest obecnie wdrażana na całym świecie, starają się zastosować to, czego nauczyli się podczas współpracy z tureckimi plantatorami orzechów laskowych i kalifornijskimi farmerami migdałowymi, aby zjednoczyć tradycyjne praktyki rolnicze z najnowszymi technologiami sztucznej inteligencji, technologią Blockchain i nauką analityczną. Firma wierzy, że w połączeniu z tradycyjną wiedzą lokalnych rolników, ich innowacyjna IoT i platforma Blockchain odegrają wiodącą rolę w pomaganiu całemu rolnictwu sprostać rosnącym wymaganiom rosnącej globalnej populacji.

Orzechy laskowe stanowią ważną kwestię dla tureckiej gospodarki, która według najnowszych danych stanowi w 2016 r. 75% rynku światowego. Sama rola odgrywa znaczącą rolę w tureckiej gospodarce, stanowiącej ponad 6% PKB, podczas gdy 20% pracującej ludności kraju jest zatrudniona w sektorze rolnym. Jest to przemysł o wartości 52 miliardów dolarów, który wzrósł o 40% w okresie od 2002 do 2016 roku. W 2014 roku ekstremalne warunki pogodowe zniszczyły uprawy z orzechów laskowych, prowadząc jednak do 60% wzrostu światowych cen orzechów laskowych. Niewydolność upraw o takiej skali może mieć druzgocący wpływ na gospodarkę, taką jak Turcja, a mniejsi plantatorzy i producenci byli szczególnie dotknięci tą sytuacją. Pavocoin opracował system, który może pomóc rolnikom na każdej skali śledzić i analizować każdy krok procesu uprawy, od nasion do zbiorów, w celu przewidywania i dostosowywania się do lokalnych warunków uprawy.

Firma osiąga to, analizując obecne warunki wraz z 10-letnim śledzeniem danych, które, jak twierdzą, oferuje dokładniejsze modele predykcyjne niż sama prosta analiza retrospektywna. Współzałożyciel i wiceprezes Pavocoin Allan Young wyjaśnia: “Wprowadzając do Turcji najnowocześniejsze technologie Blockchain, a także bogate doświadczenie Pavo w uprawie roślin, Pavo rozwija ekosystem rolniczy ukierunkowany na wysoko technologiczną uprawę roślin uprawnych. , przetwarzanie i dystrybucję”

Young dodaje: “Nasza platforma śledzi informacje i wykorzystuje je do optymalizacji całego cyklu uprawy, zapewniając, że ważne pomiary plonów utrzymują się w optymalnych zakresach. Nasi naukowcy przeprowadzili modelowanie predykcyjne, które pokazuje, że można uzyskać znaczny wzrost wydajności, niezależnie od uprawy, poprzez wdrożenie Pavo” W istocie, naukowcy z Pavo opracowali szacunek wydajności dla tureckich rolników, którzy są w stanie przewidzieć wyniki dla każdego pojedynczego drzewa orzecha laskowego w danej strefie. Wstępne wyniki firmy wskazują, że ich system może wykorzystywać istniejące warunki środowiskowe do wyodrębniania szacunków dotyczących plonów. Technologia ta jest zaprojektowana jako kompletny system, który może być wdrożony przez rolnika dowolnej wielkości. Ma to kluczowe znaczenie w gospodarce, takiej jak turecki sektor rolny, gdzie drobni rolnicy muszą mieć dostęp do ważnych nowych technologii, aby mogli pozostać konkurencyjni na zglobalizowanym rynku.

Platforma sieciowa i mobilna Pavo łączy wszystko, czego potrzebuje ekosystem AgTech, w tym zdalne nagrywanie, raportowanie i analizę wszystkich rosnących działań. Wszystko jest śledzone, może być analizowane w locie, a modyfikator może być dostosowany do potrzeb hodowcy. Element Blockchain ich systemu umożliwia bezpieczne transakcje i płatności, inteligentne kontrakty i transakcje bezgotówkowe, a wszystko odbywa się z poziomu jednej przyjaznej dla użytkownika platformy.

Niedawno firma zakończyła pierwszą fazę publicznej przedsprzedaży swojego PAVO ICO. Token narzędziowy napędza różne funkcje platformy. Faza druga ich przedsprzedaży jest teraz aktywna i oferuje 33% bonus do 6 sierpnia, kiedy rozpocznie się główna sprzedaż. Główna sprzedaż będzie trwać do 15 września 2018 r., oferując różne bonusy.

Aby dowiedzieć się więcej o Pavo, odwiedź ich stronę internetową https://pavocoin.com/