Bitcoin to ryzykowna inwestycja, ale dla jednego młodego krypto-milionera tradycyjne formy inwestowania w aktywa takie jak kasyno i akcje spółek okazały się jeszcze bardziej ryzykowne

 

14.08.2018

 

Według Bangkok Post, 22-letni mężczyzna, Aarni Otava Saarimaa, stracił łącznie 5 564,4 BTC o wartości około 24 milionów dolarów w tamtym czasie.

W czerwcu 2017 r., do Saarimaa zwróciła się grupa, która przekonała go do wysłania im Bitcoinów, twierdzi raport, cytując ustalenia tajlandzkiego Departamentu ds. Zwalczania Przestępczości (CSD), które prowadził dochodzenie w tej sprawie przez sześć miesięcy.

Saarimaa wierzył, że inwestuje w akcje trzech spółek, kasyna i nowej kryptowaluty zwanej Dragon Coins, ale po tym, jak w ogóle nie dostał zwrotu, jego partner biznesowy Chonnikan Kaeosali złożył skargę do CSD.

Jak stracić 5564 Bitcoinów

Okazało się, że grupa zamieniła Bitcoiny na tajską walutę, zdeponowała je na rachunkach osób fizycznych oraz kupiła parę działek.

Grupa oszustów, która według policji liczy dziewięć osób, rzekomo pracowała dla Jaravijit, który został aresztowany w lipcu, oraz dwóch jego wspólników, z których jeden uciekł z kraju.

Wydaje się, że jest to rodzaj oszustwa, który jest o wiele bardziej skomplikowany niż typowy “wyślij BTC”. Na przykład grupa oszustów w pewnym momencie sprowadziła Saarimaę do kasyna w Makau, aby przekonać go, że będzie tam używany Dragon Coins.

Fakt, że płatność Bitcoinem , utrudniało śledztwo. “Musieliśmy dokładnie zbadać dokumenty i śledzić pieniądze, zajęło nam prawie siedem miesięcy, aby uzyskać aprobatę dla nakazów aresztowania dla pierwszej grupy”, powiedział zastępca dowódcy CSD, Pol Col Chakrit.