Dyrektor generalny JP Morgan Chase, Jamie Dimon, podsumował dotychczasowe krytyki Bitcoina, oświadczając, że jest oszustwem i dodaje, że powystrzelałby wszystkich handlarzy kryptowalutowych za to, że nie płacą podatków

 

13.09.2017

 

Dimon wygłosił przemówienie podczas imprezy zorganizowanej przez Barclays gdzie zaczął krytykować Bitcoina, jednak Bloomberg i CNBC przypomnieli krytykowi, że we wcześniejszych latach twierdził również, że Bitcoin jest oszustwem i że to wszystko się rozpadnie w 2015r., Bitcoin wtedy kosztował około 400 $, teraz około 4 tys., dolarów.

Dimon odbiegając od faktów, skierował swoje uwagi na temat aktywności na światowych rynkach kryptoazjatyckich i powtórzył teze z 2015r., dodając, że Bitcoin to bańka.

Dimon

“To gorsze niż cebulki tulipanów”

Dimon później dodał, że kryptowaluty wybuchną. Podczas tego samego wystąpienia powiedział również, że zakończy się handel kryptowalutami a ludzie, którzy nimi handlują są głupkami. Na pytanie dotyczące korzyści które niosą ze sobą kryptowaluty, Dimon odpowiada, że nie są to żadne korzyści dla rządów i normalnych ludzi. Na tym zakończył swoje przemówienie.