Jamie Dimon wraca do komentowania tematu kryptowalut

 

 

 

16.10.2017

Zaledwie dzień po ogłoszeniu zysku w trzecim kwartale, ogłosił wstrzymanie się z komentowaniem kryptowalut, dyrektor generalny JPMorgan, znów skrytykował Bitcoina.

Według raportu CNBC, Dimon powiedział w wydarzeniu zorganizowanym przez Instytut Finansów Międzynarodowych, że “jeśli jesteś na tyle głupi, aby go kupić, zapłacisz za to pewnego dnia”. Podczas tego wydarzenia podobno poparł zasadniczą technologię kryptowalutową – obszar, w którym Bank Wall Street podjął szereg znaczących starań, w tym Enterprise Ethereum Alliance.

Według CNBC, Dimon również powiedział, że “może mniej go obchodzić to, po jakim kursie chodzi Bitcoin”.

Raport Bloomberga zawiera dodatkowe informacje na temat najnowszych uwag Dimona. Podobno powiedział, że Bitcoin jest “świetny” dla przestępców, a to będzie ostatni komentarz do tego tematu.

Powiedział też:

„Kogo obchodzi Bitcoin?”

Są to ostatnie wypowiedzi Dimona, który zasłynął wrześniowym komentarzem, jakoby Bitcoin ”oszustwem”, wywołując falę komentarzy szeroko rozumianym rynku kryptowalut. Inni inwestorzy z Wall Street, w tym prezes Lloyd Blankfein z Goldman Sachs i były mecenas Fortress, Mike Novogratz, również pochylili się nad tym tematem.