Prezes JPMorgan Chase, Jamie Dimon, powiedział, że nowa kryptowalutowa JPM Coin mogłaby zostać wykorzystana przez konsumentów

 

27.02.2019

Podczas sesji pytań i odpowiedzi, Dimon podobno stwierdził, że “JP Morgan Coin może być wewnętrzna, może być komercyjna, może kiedyś być używana przez konsumentów” Moneta rzekomo znajdzie zastosowanie do płatności detalicznych.

Amerykański gigant bankowy JPMorgan Chase ogłosił, że planuje wprowadzić własną kryptowalutę w bankowości w USA w dniu 14 lutego, w celu zwiększenia efektywności rozliczeń, początkowo w ramach trzech operacji. JPM Coin będzie początkowo koncentrować się na międzynarodowych rozliczeniach dużych korporacji, pomagając przyśpieszyć transakcje, które obecnie trwają dzień lub dłużej z wykorzystaniem istniejących opcji, takich jak SWIFT.

Po ogłoszeniu JPM Coin znalazł zarówno zwolenników, jak i przeciwników w społeczności kryptowalut. W tym tygodniu Bill Barhydt, dyrektor generalny portfela kryptowalut i aplikacja inwestycyjna Abra, zasugerował, że JPMorgan Chase przeinaczył swoją nową inicjatywę, stwierdzając, że wydaje się bardziej “księgą przeznaczoną do rozliczania transakcji” niż kryptowalutą. Barhydt stwierdził także, że “jeśli to naprawdę prywatny Blockchain i prywatna moneta, domyślam się, że to kompletna strata czasu”

Dyrektor Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział również, że JPM Coin “pomija punkt” kryptowaluta. Zaraz po ogłoszeniu, Garlinghouse odpowiedział na Twitterze, że “zgodnie z przewidywaniami, banki zmieniają swój stary system na krypto. Ale ten projekt JPM nie trafia w sedno – wprowadzenie zamkniętej sieci jest jak uruchomienie AOL po IPO Netscape.

W przeciwieństwie do tego, współzałożyciel Reddit Alexis Ohanian twierdził, że niedawne posunięcie JPMorgan jest po prostu kolejną oznaką, że prawdziwe innowacje mają miejsce, odkąd spekulanci opuścili sektor. Mówiąc, że nadchodzące wydanie JPM Coin może być dobre, Ohanian również zauważył, że Dimon wcześniej nazwał Bitcoina oszustwem.

Źródło obrazu: 123rf.com