Jamie Dimon z JPMorgan Chase był optymistą jeśli chodzi o technologię Blockchain, ale nie unikał komentowania kryptowalut, twierdząc, że aplikacje płatnicze są największą potencjalną przeszkodą w naszej działalności

 

06.08.2018

 

Zapytany o główne zagrożenie ze strony swojej firmy, Dimon, prezes i dyrektor generalny JPMorgan Chase – największego amerykańskiego banku z Wielkiej Czwórki – wyróżnił to, co nazwał nowymi formami płatności. W szczególności wymieniając PayPal, Venmo i Alipay, Dimon powiedział, że firmy te wykonują dobrą robotę polegającą na osadzaniu podstawowych usług bankowych w swoich ofertach.

Chociaż nie wspomniał o krypto jako potencjalnie zakłócającym, kiedy zapytano go o swój pogląd na kryptowalutę w następującym pytaniu, Dimon po prostu odpowiedział: “Nie powinienem już mówić o kryptowalutach.” Dimon argumentował, że krypto to nie to samo co złoto czy waluty fiducjarne, które są wspierane przez prawo, policję, sądy i są na nich ograniczenia. Dimon również nazwał technologię Blockchain prawdziwą innowacją, która zostanie użyta w ich firmie do wielu rzeczy.

Oficjalne stanowisko JPMorgan w sprawie kryptowalut oraz opinia Dimona nie zawsze się pokrywają, ale w ostatnim roku nastąpiła zmiana. 13 września 2017 r. Dimon nazwał Bitcoina oszustwem na spotkaniu inwestorów, wraz z groźbą zwolnienia każdego pracownika handlującego BTC.

W styczniu, Dimon zajął stanowisko bardziej podobne do tego, co powiedział Harvard Business review, mówiąc, że nie może odpowiedzieć, ale także twierdząc, że nie jest sceptykiem.

Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy JPMorgan coraz bardzij stosuje technologię Blockchain.