Japońskie Stowarzyszenie Nowej Ekonomii (JANE) zwróciło się do japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA) o obniżenie bieżącej stawki podatku od dochodów z transakcji kryptowalutowych

 

18.02.2019

 

Kierowany przez Hiroshi Mikitani, prezesa japońskiego giganta handlu elektronicznego Rakuten, firma JANE wysłała podobno wniosek do krajowego regulatora finansowego z prośbą o opodatkowanie krypto zgodnie z progresywnym opodatkowaniem zamiast z ogólnym podatkiem.

Zgodnie z tym artykułem dochody z kryptowalut są obecnie opodatkowane na poziomie 55 procent. Nałożenie progresywnego opodatkowania na zyski krypto ma na celu obniżenie podatku do 20 procent – tego samego wskaźnika, który stosuje się do rynków akcji i rynków forex w kraju. Stowarzyszenie zwróciło się również do FSA o nałożenie podatku od transakcji krypto.

We wniosku dotyczącym rozporządzenia JANE zwróciła się do japońskiego organu regulacyjnego, aby nie szkodził innowacjom, nakładając restrykcyjne przepisy na przemysł krypto. Konkretnie, propozycje JANE odnosiły się do wyjaśnienia zakresu regulacji FSA, procesu rozliczania ICO, działalności w zakresie kryptowaluty i handlu instrumentami pochodnymi.

Rakuten, znany jako “japoński Amazon”, ogłosił niedawno rewizję struktury korporacyjnej, zakładając nową spółkę zależną zajmującą się płatnościami, która obejmuje działalność związaną z kryptowalutami. Firma zanotowała plany przekształcenia swojego oddziału lojalnościowego, Spotlight Inc., w nowy podmiot o nazwie Rakuten Payment, który będzie również obsługiwać giełdę kryptowalut.

W międzyczasie FSA ujawniło niedawno, że proces przeglądu licencji firm związanych z krypto zostanie zatwierdzony lub odrzucony w ciągu sześciu miesięcy, począwszy od 12 stycznia.

Źródło obrazu: 123rf.com