Japońska firma Rakuten, zajmująca się handlem elektronicznym, ogłosiła rewizję swojej korporacyjnej restrukturyzacji, zakładając nową spółkę zależną zajmującą się płatnościami

 

22.01.2019

 

Rakuten, znany nieoficjalnie jako “japoński Amazon”, pierwotnie ujawniony w sierpniu zeszłego roku, starał się zreorganizować swoje różnorodne odgałęzienia w celu zwiększenia odpowiedzialności i procesów decyzyjnych.

Teraz firma twierdzi, że zmieni nazwę swojej lojalnościowej spółki zależnej, Spotlight Inc., na nowy podmiot, Rakuten Payment, który również będzie prowadzić giełdę kryptowalut.

Płatności Rakuten, wraz z innymi szczegółami restrukturyzacji, powinny zacząć obowiązywać do 1 kwietnia – poinformowała spółka w komunikacie prasowym 18 stycznia.

Po uruchomieniu będzie on stanowił parasol dla dwóch operacji: wymiany kryptowalutowej Bitcoin każdego użytkownika, który Rakuten nabył także w sierpniu ubiegłego roku oraz usługi kart płatniczych Rakuten Edy.

W komunikacie prasowym czytamy:

“Przygotowujemy Reorganizację Grupy poprzez podział spółek, aby wyjaśnić odpowiedzialność, poprawić efektywność zarządzania i zoptymalizować przydział zasobów, a tym samym dalej rozwijać i rozszerzać ekosystem Rakuten i maksymalizować wartość firmy”

Rakuten od kilku lat interesuje się kryptosferą, najpierw akceptując Bitcoin na swojej platformie w 2015 roku.

Praktyczne podejście do branży jest podobne do innych głównych japońskich podmiotów internetowych, takich jak SBI Group, która oprócz własnej giełdy inwestuje również w powiązane z nią startupy.

Źródło obrazu: 123rf.com