Japoński regulator finansowy rozważa dopuszczenie do obrotu giełdowego Bitcoin (ETF)

 

07.01.2019

 

Powołując się na osobę zaznajomioną z tą sprawą, publikacja informuje, że Agencja Usług Finansowych (FSA) testuje zainteresowanie ETFem, aby potencjalnie nadać instrumentowi zielone światło do handlu na rynkach krajowych.

Posunięcie to postawiłoby Japonię w bezpośrednim kontraście do Stanów Zjednoczonych, gdzie regulatorzy są niechętni ryzyku związanym z funduszami ETF, ale pozwalają na fizyczny handel kontraktami futures na Bitcoiny, co FSA odrzucił.

Apetyty ETF na całym świecie pozostają mieszane. Podczas gdy niektórzy zwolennicy kryptowaluty twierdzą, że ich akceptacja pomogłaby BTC w uzyskaniu wizerunku i popularności, inni z branży twierdzą, że zwiększona spekulacja i brak fizycznego zaangażowania w Bitcoina miałyby szkodliwy wpływ.

Omawiając stanowisko USA w sprawie ETF, prawnik ds. Papierów wartościowych, Jake Chervinsky, utrzymał twardą opinię na temat tego, że prawodawcy prawdopodobnie nie zmienią nastwienia w najbliższym czasie.

Pojawiły się spekulacje, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) automatycznie zatwierdza ETF.

“To prawda, że ​​proponowana zmiana reguły zostanie zatwierdzona automatycznie, jeśli SEC nie podejmie decyzji w wyznaczonym terminie, ale w rzeczywistości tak się nie stanie”, wyjaśniając:

“Komisja ma wystarczającą liczbę pracowników do podjęcia decyzji, nawet jeśli jest to ostatni moment”

Źródło obrazu: 123rf.com