Drugi największy bank Japonii pod względem aktywów, Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), ukończył test koncepcyjny (PoC), wykorzystując platformę finansowania handlu konsorcjum R3

 

19.02.2019

 

SMBC, który jest jedynym japońskim bankiem uczestniczącym w Marco Polo, powiedział, że nawiązał współpracę z japońską międzynarodową firmą Mitsui & Co. w celu zwiększenia efektywności procesów handlowych.

“[PoC] przeprowadzono między SMBC a Mitsui & Co., którego celem jest poprawa produktywności w operacjach handlowych, poprzez przetestowanie modułów takich jak finansowanie należności i zobowiązanie do zapłaty (Payment Entertment) SMBC spodziewa się skomercjalizować Marco Polo w pierwszej połowie (rok finansowy 2019) po weryfikacji PoC”

Rozpoczęty w 2017 r. Marco Polo jest wspólnym przedsięwzięciem R3 i irlandzkiej firmy technologicznej TradeIX, skupiającej się na narzędziach finansowania handlu, wykorzystujących technologię Blockchain.

Wykorzystując technologię R3 firmy Corda, w sumie 15 banków będących konsorcjantami uczestniczy obecnie w konsorcjum Marco Polo, w tym ING, NatWest i BNP Paribas.

W maju ubiegłego roku największy bank w Tajlandii, Bangkok Bank, również przyłączył się do inicjatywy, mając na celu usprawnienie finansowania handlu.

R3 to nowojorska grupa przedsiębiorstw, banków i innych podmiotów założona w 2014 roku jako firma zajmująca się technologią Blockchain. We wrześniu 2015 r. Miał w sumie dziewięciu członków. W styczniu firma R3 ogłosiła rozpoczęcie sieci Corda, a konsorcjum składa się obecnie z ponad 300 członków.

Źródło obrazu: 123rf.com