Konglomerat internetowy z Kraju Kwitnącej Wiśni, GMO Internet Co. Ltd uruchamia nową platformę handlu Bitcoinami

 

 

Start będzie miał miejsce 24 maja i dzięki niemu cyfrowy gigant planuje wykorzystać rosnące na całym świecie zapotrzebowanie na kryptowaluty, co jest szczególnie widoczne na najistotniejszym dla BTC rynku świata. Ostatnie zmiany prawne w Japonii doprowadziły do zaostrzenia apetytów na Bitcoina wśród inwestorów z tego kraju. W kwietniu, Bitcoin został tam uznany jako legalna metoda płatności, a niewiele później pogrzebano również 8% podatku konsumpcyjnego, jaki nakładano na BTC poprzez giełdy.

 

Korzyści z Bitcoina, zdecentralizowanej kryptowaluty pozwalającej na niemalże natychmiastowe, klarowne i tanie transakcje, w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników, zostają dostrzeżone przez urzędników państwowych. Powoli zawiązują się poważne umowy pomiędzy sprzedawcami a firmami działającymi w sektorze kryptowalutowym, czego efektem ma być liczba 260 tysięcy japońskich sklepów akceptujących BTC do końca tego roku.

 

Niekończący się popyt na Bitcoina w Japonii

 

Boom w zainteresowaniu Bitcoinem zmusił japońskie firmy do przedsięwzięcia prób zaspokojenia popytu na tę kryptowalutę, co zostało wyrażone w liczbie 18 firm składających podanie o udzielenie licencji prowadzenia cyfrowej giełdzie. W zeszłym roku, w Japonii przepchnięto ustawę, której celem było uregulowanie kantorów kryptowalutowych. Jej efektem było wprowadzenie wymogu wyrabiania licencji, potrzebnych do otworzenia własnej giełdy. 10 z 18 firm, które ubiegają się o ten dokument, to nowi uczestnicy tego rynku.

12.05.2017