Japoński regulator finansowy ma wprowadzić nowe regulacje dotyczące pierwszej emisji tokenów ICO, aby chronić inwestorów przed oszustwami

 

03.12.2018

 

Według lokalnych źródeł cytowanych przez Jiji, podmioty gospodarcze prowadzące ICO będą musiały zarejestrować się w japońskiej agencji Financial Services Agency (FSA).

Podobno agencja planuje złożyć dokumenty z rewizją instrumentów finansowych, giełd i przepisów dotyczących usług płatniczych na zwykłej sesję parlamentarną, która rozpocznie się w styczniu.

Działanie to zostało podjęte w związku z wieloma potencjalnie oszukańczymi przypadkami ICO za granicą jako sposób ograniczenia inwestycji osób w ICO w celu ich lepszej ochrony.

W badaniu przeprowadzonym w lipcu tego roku zidentyfikowano 80 procent ICO przeprowadzonych w 2017 r., jako oszustwa.

W zeszłym miesiącu, grupa analityczna FSA ds. Branży wirtualnej wymiany walut przeprowadziła swoje dziesiąte spotkanie w celu omówienia ICO. Tokeny emitowane podczas ICO, zotały podzielone na trzy kategorie: wirtualne waluty bez emitenta, waluty wirtualne z emitentem i tokeny z emitentami, którzy są również zobowiązani do podziału przychodów.

Zgodnie z raportem, pierwsza i druga klasyfikacja tokenów podlegają regulacjom dotyczącym rozliczeń, takim jak ustawa o instrumentach finansowych i giełdzie. Trzecie tokeny ICO podlegają regulacjom inwestycyjnym, takim jak Ustawa o instrumentach finansowych i giełdzie.

Źródło obrazu: 123rf.com