W Japonii seniorzy i dorośli w średnim wieku są coraz bardziej zainteresowani inwestowaniem w kryptowaluty. Japońskie Centrum Wsparcia Kryptowalutowego uruchomiło intensywny kurs dla seniorów, aby pomóc im uczyć się i inwestować w kryptowaluty

 

04.06.2018

 

Japońskie centrum kryptowalutowe uruchamia kurs inwestorski dla seniorów. Centrum pomocy kryptowalutowej “Japana” uruchomiło intensywny kurs inwestowania w kryptowaluty dla osób dorosłych w średnim i starszym wieku. To “pierwszy w Japonii kurs wirtualnej waluty dla seniorów”

Centrum w Tokio wspiera rozpowszechnianie prawidłowych informacji i wiedzy o wirtualnych walutach oraz budowanie aktywów z wirtualną walutą. Organizacja mówi: “mamy połączenia z zagranicznymi giełdami i wydawcami walut” i mamy na celu promowanie “zdrowego rozwoju branży wirtualnej waluty”

W przeszłości głównym źródłem inwestycji były akcje i FX. Jednak od 2017 r., wirtualne waluty stały się tematem w wiadomościach, a seniorzy coraz bardziej chętnie inwestują w kryptowaluty.

Jednym z powodów, dla których osoby starsze coraz częściej sięgają po kryptowaluty w celu zwiększenia ich aktywów, jest “zapewnienie przyszłej pomocy rodzinie i wnukom w eliminacji niepokoju o podeszły wiek”

Czego się uczą seniorzy?

Japońskie centrum kryptowalutowe prowadzi kursy inwestycyjny dla seniorów. Kurs podzielony jest na dwie części: “Podstawowa obsługa i utrzymanie wirtualnej waluty” oraz “Inwestycyjne know-how wirtualnej waluty i środki przeciwko opodatkowaniu”

Pierwsza z nich uczy, jak otworzyć konto na giełdzie kryptowalutowej,  jak kupować kryptowaluty za pomocą japońskiego jena i jak przechowywać krypto w portfelach na komputerze. Ponadto uczniowie dowiedzą się, jak wysyłać i odbierać przekazy krypto. Ta część dotyczy również bezpieczeństwa, takiego jak dwuetapowe uwierzytelnianie i przechowywanie oraz przywracanie kluczy prywatnych.

“Dla początkujących, którzy nie wiedzą, jak kupić wirtualną walutę, będziemy ich dokładnie uczyć od początku, łącznie z tym, jak korzystać z komputera osobistego” – wyjaśnił ośrodek, podkreślając, że:

Nawet jeśli jesteś niedoświadczony, nawet jeśli nie jesteś dobry w obsłudze komputera, możesz zacząć inwestować w wirtualną walutę w trakcie trwania kursu!

Druga część zawiera analizę fundamentalną z wykorzystaniem Twittera, analizę techniczną (wykres) za pomocą funkcji Tradingview. Seniorzy poznają również “obiecujące metody obserwacji altów”, jak tworzyć zdywersyfikowane portfele inwestycyjne i środki podatkowe lub metody oszczędzania podatkowego dla osób posiadających zyski kapitałowe.