Bank inwestycyjny JPMorgan Chase powiedział, że kryptowaluty będą miały wartość tylko w gospodarce dystopijnej

 

29.01.2019

 

W ostatniej notatce dla klientów, firma stwierdziła, że ​​była sceptycznie nastawiona do wartości kryptowalut, z wyjątkiem “dystopii”, w której inwestorzy stracili zaufanie do wszystkich głównych aktywów rezerwowych (dolar, euro, jen, złoto) oraz w system płatności.

Gigant bankowości powiedział dalej, że chociaż kryptowaluty mają niską korelację z tradycyjnymi klasami aktywów, takimi jak akcje i obligacje, nie są one najlepszym wyborem dla dywersyfikacji.

“Niskie korelacje mają niewielką wartość, jeśli sam instrument zabezpieczający znajduje się na bessie”

JPMorgan również podobno powiedział w tym tygodniu, że przy tak niskich cenach Bitcoin jest wart mniej niż koszt jego wydobycia.

Bitcoin i pozostały rynek kryptowalut spędzili ostatni rok na bessie. Po osiągnięciu rekordowego poziomu około 20 tys., dlarów w grudniu 2017 r. Bitcoin spadł o 83 procent, a obecnie wynosi około 3420 dolarów.

Jamie Dimon jest znany z nastawienia anty-krypto. We wrześniu 2017 roku, nazwał BTC oszustwem.

Później w styczniu 2018 r. Dimon powiedział, że żałuje, że nazywa Bitcoina oszustwem, ale pozostaje sceptycznie nastawiony do tego tematu. Ostatnio poprosił inwestorów o zachowanie czujności.

JPMorgan, jako instytucja, uważa jednak, że kryptowaluty mogą pewnego dnia odgrywać rolę w dywersyfikacji globalnych portfeli akcji i obligacji, zgodnie z raportem z lutego 2018 r.

Źródło obrazu: 123rf.com