Szef JPMorgan w Blockchain Initiatives, powiedział niedawno w wywiadzie, że gigant bankowy będzie “tokenizował” złote sztabki w sieci Ethereum. Aktywa będą reprezentowane w Quorum, korporacyjnym Blockchainie JPMorgan zbudowanym na Ethereum

 

31.10.2018

 

JPMorgan krytykował przemysł oparty na Blockchainie, wyzywał ludzi od głupków, ale wydaje się, że gigant bankowości niedawno ponownie rozważył związek z przemysłem kryptowalutowym. Właśnie wyszło na jaw, że JPMorgan ujawni złote sztabki jako symboliczny majątek w ich sieci Blockchain.

Historia została przełamana w przeglądzie finansowym już dziś podczas wywiadu w mediach z Umar Farooq, szefem Blockchain Initiatives JPMorgan.

“Jesteśmy jedynym graczem finansowym, który jest właścicielem całej technologii, od aplikacji po protokołu,” powiedział pan Farooq w Financial Review.

“Jesteśmy wielkimi wierzącymi w Ethereum”

Jest to przekonanie JPMorgan, że w perspektywie średnioterminowej tokenizacja istniejących towarów jest czymś, co będzie gorące w świecie finansów. “Cały łańcuch wartości zmierza w tym kierunku,” powiedział  Farooq.

Farooq mówił o tym, w jaki sposób Kworum będzie wykorzystywane do tokenizacji złota, jednego z przykładów wielu aktywów, które wspierać będzie Blockchain przedsiębiorstwa JPMorgan:

Kworum chce być dominującym graczem w emisjach na rynku kapitałowym, rynkach wtórnych i usługach z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie według Farooqa istnieje największy potencjał.

Wiele mówi się o zasobach opartych na tokenach, które technicznie należałyby do kategorii “tokenizowanych papierów wartościowych”. Ethereum wydaje się najlepiej przygotowany do reprezentowania tej rosnącej klasy aktywów ze względu na Ethereum Enterprise Alliance, o którym wspomniał Farooq. dla Kworum wybierającego Ethereum. Niektórzy członkowie społeczności nawet zaczęli opracowywać własne standardy tokenów w Ethereum, aby odróżnić tokeniczne papiery wartościowe od innych tokenów.

Fakt, że JPMorgan, największy bank w Stanach Zjednoczonych, będzie wykorzystywał Ethereum do zasilania własnego Blockchain, jest wskaźnikiem tego, co ma nadejść.