Ontario Innisfil w Kanadzie prowadzi obecnie program, który umożliwi mieszkańcom płacenie podatków od nieruchomości za pomocą kryptowalut. Rada Innisfil głosowała za zatwierdzeniem programu 27 marca

 

29.03.2019

 

Według CBC, Innisfil, we współpracy z projektem przetwarzania płatności kryptowalut Coinberry Pay, pozwoli swoim mieszkańcom płacić podatki od nieruchomości w Bitcoinie, gdzie ten ostatni zamieni kryptowalutę na dolary kanadyjskie i przelanie płatności do urzędu miasta.

Inicjatywa może podobno rozszerzyć wsparcie na inne kryptowaluty, w tym Ethereum, Litecoin , Bitcoin Cash i Ripple w późniejszym terminie.

Burmistrz Innisfil Lynn Dollin powiedział CBC, że nowy pilotaż płatności pokazał, że społeczność traktuje priorytetowo innowacje. W 2017 r., miasto uruchomiło subsydiowany podatkowo program współdzielenia jazdy we współpracy z firmą Uber o nazwie Innisfil Transit.

W Stanach Zjednoczonych stan Ohio stał się pierwszym, który umożliwił firmom płacenie podatków za pomocą Bitcoin. Firmy mogą płacić 23 różne podatki za pomocą krypto poprzez portal internetowy, który został utworzony przez urząd skarbowy. Chociaż nowa inicjatywa ma na celu ułatwienie firmom płacenia podatków, tylko dwie firmy podobno skorzystały z nowej usługi w ubiegłym roku.

W lutym ustawodawcy w stanie Kalifornia wprowadzili ustawę zezwalającą firmom związanym z konopiami na płacenie opłat i podatków w stablecoinach. Ustawa 953 zgromadzenia pozwoliłaby urzędom skarbowym, miejskim i hrabstwowym na przyjęcie kryptowaluty powiązanej z fizycznym majątkiem lub fiducjarną walutą od firm powiązanych z konopiami, które chciałyby zapłacić podatki akcyzowe lub podatki od uprawy. Projekt ustawy został przekazany komisji.

Canada Revenue Agency (CRA), rządowa usługa poboru podatków, podobno kontrolowała inwestorów w kryptowalutach, takich jak Bitcoin. Agencja ratingowa zwróciła się do inwestorów o wyjaśnienie wielu punktów dotyczących ich inwestycji w jaki sposób i przez kogo zakupili aktywa oraz czy korzystają z usług mieszania kryptowalut.

Źródło obrazu: 123rf.com