Największe w Kanadzie stowarzyszenie handlowe Blockchain, Izba Handlu Cyfrowego zjednoczyła się ze Stowarzyszeniem Blockchain w Kanadzie (BAC), które teraz będzie podlegać Izbie Digital Commerce Canada

 

06.02.2019

 

Dyrektor wykonawczy i strateg strategiczny BAC, Tanya Woods, będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Izby Cyfrowego Handlu w Kanadzie. Woods pracował wcześniej dla rządu kanadyjskiego, BCE, Nintendo i Microsoftu. Woods powiedział w komunikacie prasowym:

“Kanadyjscy przywódcy Blockchain i rząd chcieliby widzieć silny i skoordynowany ekosystem Blockchain, który jest gotowy i zdolny do efektywnej współpracy z decydentami, aby zapewnić rozwój branży w Kanadzie”

Don Tapscott, prezes firmy Blockchain Research Institute, powiedział, że Kanada ma dobrą pozycję, aby stać się światowym liderem w branży Blockchain. Dodał, że “kluczowe dla Kanady jest posiadanie zunifikowanej lokalnej społeczności, która kieruje się adopcją Blockchain”

Izba handlu cyfrowego powstała w lipcu 2014 r., i składa się z 200 firm, które chcą zainwestować w technologię Blockchain. Znani członkowie to Microsoft, Overstock, IBM i Bitpay.

Kanada stała się wiodącym krajem w obszarach krypto i Blockchain ze względu na korzystne regulacje, niskie koszty energii oraz innowacje.

Źródło obrazu: 123rf.com